SON HABERLER

[fortunaTV][bsummary]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[pınaraktaş][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][twocolumns]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

TYT TÜRK TV YAYINA BAŞLADI

Bu haber ilk defa fortunaTV'de: Türkiye'nin Yeni Televizyonu sloganının baş harflerini alan TYT TV yayına başlamak üzere uzun süredir program çekimleri yapıyordu. Artık, Türksat'ta uydu sinyali vermeye başladılar. Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Ersin Yılmaz'ın yaptığı TYT TÜRK TV Kanalı genele hitaben yayın yapacak. Majör kanallar arasına girmek hedefiyle yola çıkan ekip, stüdyolarının hazırlıklarını çok öncesinden tamamladı.

TYT TÜRK ekran yüzlerinden Pınar Ergüner, Türkan Varol, Öykü Cengiz, Ebru Keser, Filiz Özkol, ilk vitrine çıkan isimler oldu. Yayına başlaması beklenen TYT TÜRK TV'nin stüdyo görüntülerini yine ilk defa fortunaTV paylaşmıştı. Bugün (03 Aralık 2018) TYT TÜRK yöneticisi de beni bilgilendirdi. ''Kanalın yayın platformlarıyla görüşmeleri devam ediyor. Program çekimlerimize devam ediyoruz. Güzel projeler ortaya çıkarttık. Her şey bütünüyle hazır olduğunda yayına başlamak ve o zaman daha detaylı bilgi vermek istiyoruz. Şimdilik haberinizde yer alan bazı bilgiler saklı kalsın'' diyen yöneticisi, TYT TÜRK TV hakkında bilgi verdi. Biz de yazımızı bu bilgiler doğrultusunda o tarihlerde güncellemiştik. Aylardır yayına başlaması beklenen kanalın yönetiminden (az önce 2 Ağustos 2019) yeni güzel haberler geldi ve uydu sinyali almaya başladık.

Mart 2019'a girdiğimiz günlerde bir süredir kanalda yeni yapılanmadan kaynaklanan gecikmeler ve sorunlar vardı. Ağustos 2019'un ilk günlerinde sıcak yaz havasını serinliğe çevirecek bir yayın çıkışı haberi geldi. TYT TÜRK artık uydu sinyalini de vermeye başladı ve bugün (5 Ağustos 2019) 18.30'da yayında. Hadi hayırlısı olsun. (Yeni gelişmelerde haberimiz güncellenir)


TYT TÜRK TV LOGOSU 
TYT logosu ile TVT logosunun benzerliğini göz önünde bulundurursak, ''Acaba bu kanal TVT yerine mi geçecek?'' diye aklımızdan geçirdik ama böyle bir değişim olmayacak. Yine logosuna istinaden, uzaktan bakınca TYT değil de ''M'' harfi ve hatta ''İYİ (KAYI)'' yazıyor gibi görünüyor. Bir de, TYT'yle aynı ismi taşıyan Amerika'daki The Young Turks TYT Kanalının bir alakasının olmadığını belirtelim. TYT TÜRK'ün ''Türkiye'nin Yeni Televizyonu'' sloganının baş harflerinden oluştuğu söylenen logoyu yöneticileri de teyit etti. (Yeni bilgiler geldikçe haberimiz güncellenir.) TYT TÜRK TV Web Sitesi: www.tytturk.com 
TYT TÜRK TV Frekans: Türksat 12034 Dikey (Vertical) Symb 27500 
Platformlar: Digiturk - D-Smart - Kablo TV - Turkcell TV+ 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com