📺 MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

🎬 SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

🎵 MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

💎 MODERNİZE

[modernize][bsummary]

🔬 AKTÜEL | BİLGİSEL

[Bilgisel][bsummary]

🗃️ DOKÜMAN

[Doküman][bsummary]

🚘 LANSMAN

[lansman][bsummary]

🏆 SPOR HABERCİSİ

[Spor Habercisi][bsummary]

🎤 RÖPORTAJLAR

[röportaj][twocolumns]

🚨 ALARM

[Alarm][bigposts]

FİLİSTİN HARİTASI İSRAİL İŞGALİNİN DELİLİ

Filistin 1516 yılından 1917'ye kadar Osmanlı Devleti'nin bir parçasıydı. İsrailoğulları ise birbirinden bağımsız 12 kavim olarak yaşıyordu ama devlet değildi. Bunu nereden anlıyoruz? Fransız General Napolyon Bonaparte'ın 1799'da; ''Osmanlı yönetimindeki Filistin'de bir Yahudi devleti kurulması fikrini ortaya atmış'' olmasından anlıyoruz. Demek ki ortada bir devlet olmadığı için böyle bir fikir çıkmış. O bölgede yüzyıllardır Müslüman ve Yahudiler tabii ki vardı ve olmaya da devam edecekler ama Filistin'den 283 yıl sonra, İsrail Devleti'nin kurulması fikri ortaya atılıyor ve 1948'de İsrail Devleti ismiyle kuruluyor. Bu açıdan bakınca işgal mi değil mi siz karar verin! 

Yine bu bilgiler ışığında yukarıdaki haritaya bakınca, Filistin topraklarının yıllar geçtikçe kademe kademe küçültülerek bugünkü halini aldığı ortaya çıkıyor. Yanlış bilinenlerden biri de Filistinlilerin toprak sattığı söylentisidir. Fakat geçmişte İngilizlerin uyguladığı çok yüksek vergi sistemleri sebebiyle ödeme zorluğu çekenlerin elinden çıkarttığı az sayıda araziler olmuştu. Resmi istatistiklere göre toplamda %5 civarı bir satış gerçekleşmiş. Bu konuda bir çok kaynağı araştırıp net rakamlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz ki Filistinlilerin zannedildiği gibi toprak satmadığı anlaşılsın. İsrail'in Filistin'deki hastaneye bugünkü saldırısının ardından yüzlerce sivil şehit oldu. Bu sebeple, artık her şey açık seçik ortaya çıktı. Başka söze gerek kalmadı! 


BİLAL ERDOĞAN NEDEN REUTERS'İN HEDEFİNDE 

Reuters Haber Ajansı, Cumhurbaşkanımızın oğlu Bilal Erdoğan'a yönelik hiç bir kaynağı ve belgesi olmaksızın ''duyum'' imasıyla ''özel dosya'' başlığıyla abonelerine bir haber makale servis etti. Reuters, ABD ve İsveç'teki yolsuzlukla mücadele yetkililerinin "Amerikan şirketinin ortağı İsveçli Dignita Systems firmasının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan üzerinden Türkiye pazarında yer edinmeye çalıştığı" iddialarını incelediğini ve bilginin teyit edilemediğini yazdı. Yani haberin gerçekliğine dair elde hiç bir şey yokmuş!  

İsveç'in üyelik için Türkiye'den onay almayı beklediği NATO zirvesi öncesi bu haberin servis edilmesi de şaşırtmadı bizi. Bilal Erdoğan'ın Başkan Tayyip Erdoğan'ın oğlu olması, bu tür iftira ve yalanlara maruz kalması için fazlasıyla yeterli bir sebep. Yakın geçmişte rahmetli Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın da, bindiği arabadan, saçlarına kadar her adımı ayıpmış gibi haberleştirilmedi mi? O halde şaşıracak bir şey yok. Artık itibar suikastları sadece yerli medyadan yapılmıyor, işi globale yaydılar. 

Gelen tepkilerden sonra Reuters; ''Haberimizin arkasındayız'' içerikli açıklamasını Anadolu Ajansı veya başka bir yere değil, Voice of America (VOA) Türkçe servisine yapmayı tercih etti. Onlar da ''Türkçe'' olarak dezenformasyonu yaymaya devam ettiler. 


RUSYA'DA V.PUTIN'E WAGNER'DEN DARBE GİRİŞİMİ 

Rusya'nın paralı asker grubu Wagner, Vladimir Putin'e ve devlete karşı gelerek isyan başlattı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin canlı yayında, ''Dış düşmanlarımız birliğimizi yok etmeye çalışıyorlar. Devletimizi savunmaya hazırız. Bu yapılan tam hainliktir. Bunu yapanlar cezalarını çekecektir" dedi. Ayrıca, Putin ve Recep Tayyip Erdoğan bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. 


TITANIC DENİZALTI GEZİSİ FACİASI 100 BİN DOLAR 

Devrinin en büyük yolcu gemisi olan Titanic, 1912'de İngiltere Southampton Limanı'ndan, ABD New York'a yaptığı ilk yolculuk sırasında bir buzdağına çarparak batmıştı. Gemideki 2200 yolcu ve mürettebattan en az 1500'ü hayatını kaybetmişti. Titanic'in enkazı, Kanada'nın Newfoundland kıyılarının yaklaşık 600 km açığında Atlantik Okyanusu'nun dibinde 3800 m derinlikte yer alıyor. Titanik enkazı 1985'te keşfedilmesinden beri kapsamlı şekilde araştırılırken, 100 Bin Dolar'dan fazla bir ücret karşılığı batığa turistik gezi de düzenleniyordu. 

Geziyi düzenleyen OceanGate Expeditions CEO'su ve kurucusu Stockton Rush'la beraber 100 Bin Dolar'ın üstünde bir ücretle, İngiliz milyarder ve kaşif Hamish Harding (58), Fransız kaşif Paul-Henry Nargeolet (77), Pakistan doğumlu İngiliz işadamı Shahzada Dawood (48) ve oğlu Suleman'ın (19) içerisinde olduğu denizaltı ile bağlantı kopmuş ve iki gün sonra hepsinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Kapsül biçimindeki denizaltının patlayarak parçalandığı bildirildi. 


22. CUMHURBAŞKANI VE 2. BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN 

Türkiye 2023'te seçimini yaptı. İlk turda kazanmasına rağmen baraj kuralı sebebiyle ikinci tur için yeniden sandığa gidildi. ''Cumhur İttifakı'' adayı, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kez daha seçimi kazanarak ''Türkiye Cumhuriyeti Başkanı'' oldu. 2017'deki referandumla ''başkanlık sistemine'' geçilmiş ve 2003 yılında Başbakan olan Erdoğan, ilk kez ''Başkan'' seçildikten sonra 22. Cumhurbaşkanı ve 2. Başkan olarak günümüze kadar aynı makamı korumaktadır. 


SON DAKİKA, SON DURUM, GÜNDEM, BİLGİSEL, DOKÜMANLAR, RAPORLAR, GÜNCEL HABERLER, Olaylar ve anlık haberler bu başlık altında yer alır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve itham hakaret içermeyen yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com

📡 TV KANALLARI