MEDYA HABERCİSİ
Haber Ara

MODEL DİDEM SOYDAN'A TAKİPSİZLİK KARARI

Ünlü model Didem Soydan, 1984 yılında İstanbul’da doğdu. Anne tarafı Bulgaristan ve Yunanistan göçmeni, babası Arnavutluk göçmenidir. Türkiye'nin en tanınmış modelleri arasında yer alan Didem Soydan'ın sosyal medyada ''Cumartesi Annelerine'' hitaben yaptığı paylaşım sebebiyle Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, savcılığa suç duyurusunda bulundu. ''Terör örgütü propagandası yapmak'' suçlamasıyla açılan soruşturmayı tamamlayan savcılık Soydan hakkında ''Sözlerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceğini'' belirterek takipsizlik kararı verdi. 

A Haber Kanalı'nın İstanbul Taksim'den yayınladığı röportajda Oyuncu Gürsel Cephaneci'nin yer almasından sonra, ''Ücretli röportaj yapıyorlar. Kast ajans sahibiyle görüştük, o da bizi doğruladı'' söylentisi yayıldı. Fakat işin aslı o değil. Röportaj anında Taksim'de bulunan oyuncu Gürsel Cephaneci'ye uzatılan mikrofona sadece kendi fikrini söylemişti. Kast ajansın bu röportajdan haberi dahi olmadığı ortaya çıktı. Ajans sahibi; ''Radyodan aradıklarını iddia eden birileri beni ısrarla arayıp, ajansa kayıtlı oyuncuların televizyonlara bizden izin alarak mı çıkıyor diye sordular. Biz de, evet izinli oluyor cevabı verdik ama bizim o  röportajdan haberimiz yoktu'' dedi. Sektörde herkes bilir ki, sanatçı oyuncu her ne olursa olsun sokak röportajlarında ajanstan izin almaz. Bir mekan çıkışında, sokakta, gala gecesi vs. anlık röportajlarda ajansın bilgisi ve iznine gerek yoktur. Gerek Gürsel Cephaneci, gerekse ajans sahibinin ifadeleri doğrultusunda ''Ajanstan parayla röportaja gönderildi'' başlıklı haberleri aslı olmadığı anlaşılmıştır. Bence konu kapanmıştır ama utanılacak bir meslekmiş gibi özellikle ''Figüran'' vurgusu yapılarak aşağılanmaya çalışılan Gürsel Cephaneci gibi sinema emekçileri adına üzüntüyle karşıladığımız haberleri kınıyoruz. 

CNN TÜRK ekranlarının sevilen spor spikeri Emre Tilev ile yollar ayrıldı. Başarılı sunucunun yeni adresinin hangi kanal olacağı henüz netlik kazanmadı. Kısa sürede yeni bir kanalla anlaşması beklenen sevilen spiker, Antalya AKEV Üniversitesi Kurumsal İletişim Daire Başkanı oldu. Aynı zamanda Fanatik Gazetesi'nde spor yazarlığı yapıyor. 

Chanel'in Dünyaca ünlü Alman moda tasarımcısı Karl Lagerfeld (85) vefat etti. ''Yorgunluk'' sebebiyle bazı organizasyonlara katılamayan ve kontrol altında tutulan ünlü modacıyla yıllar önce Almanya'da televizyon programı vesilesiyle tanışma imkanı bulmuştum. 

Turabi Çamkıran ''Turbo'' imajıyla ABD MTV'nin The Challenge (Wars of the World) yarışmasında yer alıyor. Survivor Türkiye'nin galibi Turabi, MTV'nin programında yarışmacılar arasında tanıtıldı. Tanıtımda, ''2 kez Survivor galibi Turabi, Turbo ismine uygun biçimde korkunç fiziksel performansa sahip bir MME dövüşcüsü ve dansçı'' olarak tanımlandı. The Challenge formatı, bir kaç farklı alt başlık ile birbirinden farklı versiyonlar ve isimlerle ekrana geliyor. Özetle, Survivor'da izlediğiniz yarışma oyunlarının biraz daha farklı bir konseptle uygulandığı bir yarışma. Katılımcıların seçilme biçimine bakılırsa büyük bir ihtimalle yarışmacılar kadın erkek çiftli olarak mücadele edecek ve gün sonunda aşk meşk olayları ekrana yansıtılacak. Çünkü yarışmacıların büyük bir kısmı ''Aşk Adası, Plajda Aşk, BBG'' gibi dış ülkelerde yayınlanan yarışmalara daha önce katılan ve sansasyonel görüntüleri ekrana yansımış kişiliklerden oluşuyor. Zaten MTV bizim eski bildiğimiz MTV değil. MTV müzik işlerinden televizyon formatlarına yönelmeye başladığı andan itibaren c.nsellik ve ilişkiler odaklı reality dating programları yayınlıyor. Bu yüzden ''The Challenge'' formatında da mutlaka gün sonunda yarışmacılara yaşattığı aşk ortamıyla ses getirmeye çalışılacaktır. Tüm Dünyada reality yarışmalarda fiziksel performans beklerken, c.nsel performansa atıfta bulunulması işin tadını kaçırıyor. Bildiğiniz gibi biz, Dünyanın çeşitli ülkelerinde yayınlanan güce dayalı yarışmaların çekimlerini yapan profesyonel bir ekibiz. Bu tür formatların ana unsurları çok güzel olsa da, yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı keyfini kaçırmaya başladılar. MTV Wars of the World mutlaka diğer örneklere benzeyecektir. 

Fenerbahçe TV spikeri Dilay Kemer sosyal medyada; ''Bir süredir ekranda yokum. Hastanede kan verdikten sonra öğrendiğim önemli rahatsızlığım sebebiyle hemen tedaviye başladık. Kazanmak üzere bir savaşa girdim. Umuyorum ki kısa sürede kolaylıkla ve rahatlıkla bunu da yenmeyi başaracağım. Çok fazla detaya ve özele girmek istemiyorum ve aynı anlayışı sizlerden de bekliyorum'' paylaşımında bulundu. Detaya girilmemesini rica ettiği için biz de haberimizde fazla bilgi vermeyecektik ama ilik nakli ve B RH (-) kan ihtiyacı doğduğu için artık bu bilgiyi de vermemiz gerekiyor. Dilay Kemer (31) için ilik bulundu ve kan ihtiyacı günlük olarak devam ediyor. 
http://instagram.com/dilaykemer hesabından iletişime geçebilirsiniz. 


Ünlü oyuncu Deniz Çakır'ın bir AVM içerisindeki kafede yan masada oturan başörtülü kızlarla sözlü tartışması mahkemeye taşınmıştı. Deniz Çakır'ın, yan masada oturan başörtülü kızlara, ''Burası alkollü mekan, burada ne işiniz var. Arabistan'a gidin.'' diyerek sözlü sataşmada bulunduğu ve fotoğraflarını çektiği iddiaları üzerine, Deniz Çakır tam aksine kendisinin sözlü tacize maruz kaldığını söylemişti. Menajeri de, ''Deniz Çakır şu anda sette. Alkol alıp mekan basacak değil'' şeklinde açıklama yapmıştı. Fakat gerçekler, kamera kayıtlarında ortaya çıktı ki, olay birebir başörtülü kızların ifadelerinde yer aldığı gibi gerçekleşmiş. Mekan yöneticisi ve çalışanları da ifadelerinde başörtülü kızlarla örtüşen ifadeler verdiler. Bundan sonrasına yargı karar verecek. 

RTÜK, cinsel ürün ve yasaklı ürün tanıtımları yaptıkları gerekçesiyle Kanal 42, Gala TV, Anadolu Dernek TV, MGC, Mega Suare, Müzik Türk, Yasin TV'ye ceza verdi. Kanal S'nin yayın lisansı iptal edilerek kapandı. 

Son yıllarda skandallarıyla anılan Almanya haber dergisi Der Spiegel'de büyük bir skandal daha yaşandı. Ödüllü muhabir Claas Relotius (33) yıllardır yaptığı haber ve röportajlarının büyük bölümünün uydurma ve yalan olduğunun ortaya çıkmasıyla istifa etti. Der Spiegel ve Alman medyasının yıldız ismi, Dünya çapında yankı bulan röportajlara imza atmış ve mesleğin en önemli ödüllerini kazanmıştı. Röportaj yaptığını iddia ettiği bir milisin dergiyi arayarak ''buraya gelmedi ve bizimle görüşmedi'' ihbarı üzerine yapılan araştırmada, Claas Relotius'un haberleri Facebook ve Youtube'tan alıntıladığı ve hatta kopyalayarak yaptığı ortaya çıktı. Der Spiegel bundan sonra bir denetim kurulu oluşturacağını duyurdu. 

Miss Turkey Güzelllik Yarışmasını kazandıktan sonra estetikli olduğu ortaya çıkan Şevval Şahin, Türkiye'yi temsil etmek üzere katıldığı Miss World 2018'de ilk 30'a giremedi ve elendi. Elenmesiyle ilgili Türkiye'yi suçlayan Şevval Şahin yeni bir skandala daha imza atmış oldu. ''Türkiye ana akım değil / Bana destek verilmedi / Telefon oyu alamadım'' gibi vurgular yapan Şahin, ''Ülkemizi kültürel anlamda bu kadar öne çıkartan yarışmalarda, halkımızın bakış açısının ve bazı şeylerin değişmesi umuduyla'' diyerek ülkesini eleştirdi. Peki bir eğlence ve gösteri olmaktan öteye gidemeyen güzellik yarışmaları, ülkemizi kültürel anlamda nasıl öne çıkartabilir biz anlamadık! ''Türk kızları çok güzelmiş'' deyince bize ne gibi bir katkısı olur? Dünya alem biliyor ki Venezuela kızları bu tür yarışmaları çok kazanıyor. ''Venezuela kızları güzeldir'' demekten başka o ülkeye ne gibi bir kültürel katkısı var, bilen varsa açıklasın. Bu tür yarışmalara fazla vasıf yüklemeye gerek yok. Gülün eğlenin işte.  

LİTVANYA / RUSYA KÖKENLİ BİR BABA VE İTALYAN / İRLANDA ASILLI BİR ANNENİN OĞLU OLAN ABD'Lİ DÜNYACA ÜNLÜ OYUNCU SEAN PENN (58) ''KAŞIKÇI CİNAYETİ BELGESELİ'' ÇEKİMLERİ İÇİN İSTANBUL'DA. Geçmişte ABD kaynaklı ''Sean Penn Ajan mı'' başlıklı haberler duyulmuştu. Hakkında bu tür haberler çıkan ünlü bir ismin, henüz çok yeni ve açıklığa kavuşmamış bir olayın belgeselini çekmek için İstanbul'a gelmiş olması enteresan bir gelişme olarak gözümüzden kaçmıyor. Her ne kadar ''Belgesel'' denilip geçilse de, ne tür bir yapım olduğu ve içeriğinin neler barındıracağını hiç kimse bilmiyor. Biz basın mensuplarına bu konuda bir bilgi verilirse herkesi aydınlatabiliriz. Son Dakika, Son Durum, Medya Habercisi, Güncel Olaylar ve anlık haberler bu başlık altında yer alır. nanomag

FTV TÜRK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Yaşam, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “MODEL DİDEM SOYDAN'A TAKİPSİZLİK KARARI

    Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com


İSTANBUL HAVA DURUMU