MEDYA HABERCİSİ
Haber Ara

RTÜK YASAKLI ÜRÜN SATIŞINA CEZA KESTİ

RTÜK, cinsel ürün ve yasaklı ürün tanıtımları yaptıkları gerekçesiyle Kanal 42, Gala TV, Anadolu Dernek TV, MGC, Mega Suare, Müzik Türk, Yasin TV'ye ceza verdi. Kanal S'nin yayın lisansı iptal edilerek kapandı. 

CNN TÜRK ekranlarının sevilen spor spikeri Emre Tilev ile yollar ayrıldı. Başarılı sunucunun yeni adresinin hangi kanal olacağı henüz netlik kazanmadı. Kısa sürede yeni bir kanalla anlaşması bekleniyor. 

Son yıllarda skandallarıyla anılan Almanya haber dergisi Der Spiegel'de büyük bir skandal daha yaşandı. Ödüllü muhabir Claas Relotius (33) yıllardır yaptığı haber ve röportajlarının büyük bölümünün uydurma ve yalan olduğunun ortaya çıkmasıyla istifa etti. Der Spiegel ve Alman medyasının yıldız ismi, Dünya çapında yankı bulan röportajlara imza atmış ve mesleğin en önemli ödüllerini kazanmıştı. Röportaj yaptığını iddia ettiği bir milisin dergiyi arayarak ''buraya gelmedi ve bizimle görüşmedi'' ihbarı üzerine yapılan araştırmada, Claas Relotius'un haberleri Facebook ve Youtube'tan alıntıladığı ve hatta kopyalayarak yaptığı ortaya çıktı. Der Spiegel bundan sonra bir denetim kurulu oluşturacağını duyurdu. 

Ünlü oyuncu Ayşen Gruda mide kanaması şüphesiyle hastanede tedavi altında. Doktorlar; ''Yakın bir süreçte taburcu olmasını beklemiyoruz'' açıklaması yaparken, Ayşen Gruda'nın kızı;  ''Çok değerli doktorumuz Ergün Kasapoğlu yaşam süresini ve kalitesini en üst düzeyde tutabilmek için büyük emek sarf etti'' açıklamasıyla annesinin yaşam mücadelesi verdiğini belirtti. 

TRT HABER Kanalında yayınlanan Büyük İmzalar programının yapımcısının, ''sektördeki firmalardan haksız kazanç elde ettiği gerekçesiyle'' sözleşmesi feshedildi. 

Miss Turkey Güzelllik Yarışmasını kazandıktan sonra estetikli olduğu ortaya çıkan Şevval Şahin, Türkiye'yi temsil etmek üzere katıldığı Miss World 2018'de ilk 30'a giremedi ve elendi. Elenmesiyle ilgili Türkiye'yi suçlayan Şevval Şahin yeni bir skandala daha imza atmış oldu. ''Türkiye ana akım değil / Bana destek verilmedi / Telefon oyu alamadım'' gibi vurgular yapan Şahin, ''Ülkemizi kültürel anlamda bu kadar öne çıkartan yarışmalarda, halkımızın bakış açısının ve bazı şeylerin değişmesi umuduyla'' diyerek ülkesini eleştirdi. Peki bir eğlence ve gösteri olmaktan öteye gidemeyen güzellik yarışmaları, ülkemizi kültürel anlamda nasıl öne çıkartabilir biz anlamadık! ''Türk kızları çok güzelmiş'' deyince bize ne gibi bir katkısı olur? Dünya alem biliyor ki Venezuela kızları bu tür yarışmaları çok kazanıyor. ''Venezuela kızları güzeldir'' demekten başka o ülkeye ne gibi bir kültürel katkısı var, bilen varsa açıklasın. Bu tür yarışmalara fazla vasıf yüklemeye gerek yok. Gülün eğlenin işte.  

LİTVANYA / RUSYA KÖKENLİ BİR BABA VE İTALYAN / İRLANDA ASILLI BİR ANNENİN OĞLU OLAN ABD'Lİ DÜNYACA ÜNLÜ OYUNCU SEAN PENN (58) ''KAŞIKÇI CİNAYETİ BELGESELİ'' ÇEKİMLERİ İÇİN İSTANBUL'DA. Geçmişte ABD kaynaklı ''Sean Penn Ajan mı'' başlıklı haberler duyulmuştu. Hakkında bu tür haberler çıkan ünlü bir ismin, henüz çok yeni ve açıklığa kavuşmamış bir olayın belgeselini çekmek için İstanbul'a gelmiş olması enteresan bir gelişme olarak gözümüzden kaçmıyor. Her ne kadar ''Belgesel'' denilip geçilse de, ne tür bir yapım olduğu ve içeriğinin neler barındıracağını hiç kimse bilmiyor. Biz basın mensuplarına bu konuda bir bilgi verilirse herkesi aydınlatabiliriz. Son Dakika, Son Durum, Medya Habercisi, Güncel Olaylar ve anlık haberler bu başlık altında yer alır. nanomag

FTV TÜRK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Yaşam, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “RTÜK YASAKLI ÜRÜN SATIŞINA CEZA KESTİ

    Düzgün Türkçe ile hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com


İSTANBUL HAVA DURUMU