SON HABERLER

[fortunaTV][bsummary]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[pınaraktaş][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][twocolumns]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

FB TV SPİKERİ DİLAY KEMER

Fenerbahçe TV spikeri Dilay Kemer sosyal medyada; ''Bir süredir ekranda yokum. Hastanede kan verdikten sonra öğrendiğim önemli rahatsızlığım sebebiyle hemen tedaviye başladık. Kazanmak üzere bir savaşa girdim. Umuyorum ki kısa sürede kolaylıkla ve rahatlıkla bunu da yenmeyi başaracağım. Çok fazla detaya ve özele girmek istemiyorum ve aynı anlayışı sizlerden de bekliyorum'' paylaşımında bulundu. Detaya girilmemesini rica ettiği için biz de haberimizde fazla bilgi vermeyecektik ama ilik nakli ve B RH (-) kan ihtiyacı doğduğu için artık bu bilgiyi de vermemiz gerekiyor. Dilay Kemer (31) için ilik bulundu ve kan ihtiyacı günlük olarak devam ediyor. 
http://instagram.com/dilaykemer hesabından iletişime geçebilirsiniz. 

Fransa asıllı İsviçreli Dünyaca ünlü aktör Alain Delon (84) Paris'te tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Alain Delon'un aktör oğlu Anthony Delon (54) ABD'de yaşamaktadır.  

Başkan Erdoğan, zaman zaman eleştirdiği FOX televizyonu için bir kez daha muhabire uyarı niteliğinde cevap verdi. ''FOX TV'yi yalan medya olmaktan çıkarın. Bir defa dürüst olun'' dedi. FOX Haberinin detayları için BURAYA tıklayın. 

Tuğba Ekinci, esnafla tartışan CHP'li İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na sert sözler söyledi. ''Cesaretin varsa o eli tam kaldır. Videolarını izlemek istemeyen gençlere karşı bu kadar korkak olma. Onlar da sana kafayı atar, oturursun aşağı!'' diyen Ekinci, gündeme dair geçmişte de enteresan yorumlar yapmıştı. İşte o yorumlardan bazıları: 
(Tecavüz skandalları) ''Kadınlar kuyruk sallamasa erkekler taciz etmez''  (Sıla/Ahmet Kural dayak davası) ''Sıla hak etmiştir. Erkektir döver de sever de'' 
(Kerimcan skandalı) ''Erkek adamın malı meydanda olur'' 

Turabi Çamkıran ''Turbo'' imajıyla ABD MTV'nin The Challenge (Wars of the World) yarışmasında yer alıyor. Survivor Türkiye'nin galibi Turabi, MTV'nin programında yarışmacılar arasında tanıtıldı. Tanıtımda, ''2 kez Survivor galibi Turabi, Turbo ismine uygun biçimde korkunç fiziksel performansa sahip bir MME dövüşcüsü ve dansçı'' olarak tanımlandı. The Challenge formatı, bir kaç farklı alt başlık ile birbirinden farklı versiyonlar ve isimlerle ekrana geliyor. Özetle, Survivor'da izlediğiniz yarışma oyunlarının biraz daha farklı bir konseptle uygulandığı bir yarışma. Katılımcıların seçilme biçimine bakılırsa büyük bir ihtimalle yarışmacılar kadın erkek çiftli olarak mücadele edecek ve gün sonunda aşk meşk olayları ekrana yansıtılacak. Çünkü yarışmacıların büyük bir kısmı ''Aşk Adası, Plajda Aşk, BBG'' gibi dış ülkelerde yayınlanan yarışmalara daha önce katılan ve sansasyonel görüntüleri ekrana yansımış kişiliklerden oluşuyor. Zaten MTV bizim eski bildiğimiz MTV değil. MTV müzik işlerinden televizyon formatlarına yönelmeye başladığı andan itibaren c.nsellik ve ilişkiler odaklı reality dating programları yayınlıyor. Bu yüzden ''The Challenge'' formatında da mutlaka gün sonunda yarışmacılara yaşattığı aşk ortamıyla ses getirmeye çalışılacaktır. Tüm Dünyada reality yarışmalarda fiziksel performans beklerken, c.nsel performansa atıfta bulunulması işin tadını kaçırıyor. Bildiğiniz gibi biz, Dünyanın çeşitli ülkelerinde yayınlanan güce dayalı yarışmaların çekimlerini yapan profesyonel bir ekibiz. Bu tür formatların ana unsurları çok güzel olsa da, yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı keyfini kaçırmaya başladılar. Diğer kötü örneklere benzediği için eleştirdiğimiz MTV Wars of the World yarışmasının kazananı Turabi oldu. 750 Bin Dolar ödül kazandı. 

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu'nun ''2018 Best of Rumeli Ödül Töreni'nde, 2018'in En İyi Modacısı Ivana Sert'' olarak gösterildi. ''Gösterildi'' diyorum çünkü ödül törenlerinde artık herkese plaket veriliyor. Bazen ünlüleri organizasyona bedava getirmek için, bazen birilerini parlatmak ve ''Ödüllü sanatçı'' dedirtmek için, bazen de ''para karşılığı ödül satmak için'' etkinlikler düzenleniyor. Çeşitli ajansların ''A Ödülü 9 Bin TL, B ödülü 7 Bin TL'' gibi teklif dosyaları bize de geliyor. O tür paralı ödülleri kabul etmediğimiz için, Türkiye'de ödül almayan bir tek ben kalmış olabilirim. Hakkımla sporda kazandığım çok madalya kupam var ama medya alanındaki başarılarımız için ''kurdele'' takan bile olmadı 27 yılda :) Neyse, bize sıra gelene kadar, parayı ödeyen ödül sahibi oluyor artık ama aslında o ödül törenlerinin hiç bir marka değeri de yok. Bir promosyoncuya 10-15 heykelcik yaptıran ve geceyi organize edecek bir mekan imkanı bulan herkes ödül töreni düzenliyor. Üniversiteler ve eğitim kurumlarının bile böyle işlere girdiği bu konuyu başka bir başlıkta detaylı anlatacağım. Ivana Sert konusuna dönelim. Ivana bildiğiniz gibi Sırbistanlı. Bunu kendi programında da söylemişti. 2012'de bir tatil fotoğrafında ''çetnik işareti'' yaptığı gerekçesiyle tüm Boşnakların büyük tepkisini almıştı. Her ne kadar o günlerde, ''Ben Müslüman Türküm'' demiş olsa da, kendi televizyon programında Sırp olduğunu belirtmişti. İşte, çetnik işareti olduğu düşünülen o hareket, ''200 Bin Boşnak'ı katleden ırkçı çetnik çetelerinin el işaretidir.'' Bu yüzden de Ivana Sert, ''En iyi modacı'' ödülünü Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu'ndan aldıktan hemen sonra, bir kez daha Boşnakların tepkisini aldı. 

PKK teröristleri İngiltere Londra'daki TRT World ofisini basmaya çalıştı. Bina güvenliği engel oldu. 

Brezilya Sao Paulo'da SOT Radyo istasyonun canlı yayını sırasında soyguncular baskın yaptı. Sunucu ve konuklara ait, yüzük, saat, bileklik, takılar ve telefonları dahil her şeyi alıp kaçtılar. Hepsinden çok daha pahalı olan teknik cihazlara dokunmadan kaçan soyguncular, internetten (görüntülü) yayın yapan radyonun tüm izleyicileri tarafından da canlı yayında izlenmiş oldu. Soygun anı kameralara böyle yansıdı. https://www.youtube.com/watch?v=tyBXvVS5_Ds 

Elazığ Kanal 23'ün Kazakistanlı sunucusu Yeldana Kaharman (21) evinde ölü bulundu. Ailesi Kazakistan'da yaşayan ve Türkiye'de üniversite öğrencisi olan Kaharman, televizyonda ''Maksat Gezmek'' isimli program yapıyordu. İntihar ettiğinden şüphelenilen sunucunun cansız bedeni otopsi için morga götürüldü. 

Fenerbahçe TV spikeri Dilay Kemer sosyal medyada; ''Bir süredir ekranda yokum. Hastanede kan verdikten sonra öğrendiğim önemli rahatsızlığım sebebiyle hemen tedaviye başladık. Kazanmak üzere bir savaşa girdim. Umuyorum ki kısa sürede kolaylıkla ve rahatlıkla bunu da yenmeyi başaracağım. Çok fazla detaya ve özele girmek istemiyorum ve aynı anlayışı sizlerden de bekliyorum'' paylaşımında bulundu. Detaya girilmemesini rica ettiği için biz de haberimizde fazla bilgi vermeyecektik ama ilik nakli ve B RH (-) kan ihtiyacı doğduğu için artık bu bilgiyi de vermemiz gerekiyor. Dilay Kemer (31) için ilik bulundu ve kan ihtiyacı günlük olarak devam ediyor. 
http://instagram.com/dilaykemer hesabından iletişime geçebilirsiniz. 

A Haber Kanalı'nın İstanbul Taksim'den yayınladığı röportajda Oyuncu Gürsel Cephaneci'nin yer almasından sonra, ''Ücretli röportaj yapıyorlar. Kast ajans sahibiyle görüştük, o da bizi doğruladı'' söylentisi yayıldı. Fakat işin aslı o değil. Röportaj anında Taksim'de bulunan oyuncu Gürsel Cephaneci'ye uzatılan mikrofona sadece kendi fikrini söylemişti. Kast ajansın bu röportajdan haberi dahi olmadığı ortaya çıktı. Ajans sahibi; ''Radyodan aradıklarını iddia eden birileri beni ısrarla arayıp, ajansa kayıtlı oyuncuların televizyonlara bizden izin alarak mı çıkıyor diye sordular. Biz de, evet izinli oluyor cevabı verdik ama bizim o  röportajdan haberimiz yoktu'' dedi. Sektörde herkes bilir ki, sanatçı oyuncu her ne olursa olsun sokak röportajlarında ajanstan izin almaz. Bir mekan çıkışında, sokakta, gala gecesi vs. anlık röportajlarda ajansın bilgisi ve iznine gerek yoktur. Gerek Gürsel Cephaneci, gerekse ajans sahibinin ifadeleri doğrultusunda ''Ajanstan parayla röportaja gönderildi'' başlıklı haberleri aslı olmadığı anlaşılmıştır. Bence konu kapanmıştır ama utanılacak bir meslekmiş gibi özellikle ''Figüran'' vurgusu yapılarak aşağılanmaya çalışılan Gürsel Cephaneci gibi sinema emekçileri adına üzüntüyle karşıladığımız haberleri kınıyoruz. 

Chanel'in Dünyaca ünlü Alman moda tasarımcısı Karl Lagerfeld (85) vefat etti. ''Yorgunluk'' sebebiyle bazı organizasyonlara katılamayan ve kontrol altında tutulan ünlü modacıyla yıllar önce Almanya'da televizyon programımız vesilesiyle tanışma imkanı bulmuştum. 

Son yıllarda skandallarıyla anılan Almanya haber dergisi Der Spiegel'de büyük bir skandal daha yaşandı. Ödüllü muhabir Claas Relotius (33) yıllardır yaptığı haber ve röportajlarının büyük bölümünün uydurma ve yalan olduğunun ortaya çıkmasıyla istifa etti. Der Spiegel ve Alman medyasının yıldız ismi, Dünya çapında yankı bulan röportajlara imza atmış ve mesleğin en önemli ödüllerini kazanmıştı. Röportaj yaptığını iddia ettiği bir milisin dergiyi arayarak ''buraya gelmedi ve bizimle görüşmedi'' ihbarı üzerine yapılan araştırmada, Claas Relotius'un haberleri Facebook ve Youtube'tan alıntıladığı ve hatta kopyalayarak yaptığı ortaya çıktı. Der Spiegel bundan sonra bir denetim kurulu oluşturacağını duyurdu. 

Miss Turkey Güzelllik Yarışmasını kazandıktan sonra estetikli olduğu ortaya çıkan Şevval Şahin, Türkiye'yi temsil etmek üzere katıldığı Miss World 2018'de ilk 30'a giremedi ve elendi. Elenmesiyle ilgili Türkiye'yi suçlayan Şevval Şahin yeni bir skandala daha imza atmış oldu. ''Türkiye ana akım değil / Bana destek verilmedi / Telefon oyu alamadım'' gibi vurgular yapan Şahin, ''Ülkemizi kültürel anlamda bu kadar öne çıkartan yarışmalarda, halkımızın bakış açısının ve bazı şeylerin değişmesi umuduyla'' diyerek ülkesini eleştirdi. Peki bir eğlence ve gösteri olmaktan öteye gidemeyen güzellik yarışmaları, ülkemizi kültürel anlamda nasıl öne çıkartabilir biz anlamadık! ''Türk kızları çok güzelmiş'' deyince bize ne gibi bir katkısı olur? Dünya alem biliyor ki Venezuela kızları bu tür yarışmaları çok kazanıyor. ''Venezuela kızları güzeldir'' demekten başka o ülkeye ne gibi bir kültürel katkısı var, bilen varsa açıklasın. Bu tür yarışmalara fazla vasıf yüklemeye gerek yok. Gülün eğlenin işte.  

LİTVANYA / RUSYA KÖKENLİ BİR BABA VE İTALYAN / İRLANDA ASILLI BİR ANNENİN OĞLU OLAN ABD'Lİ DÜNYACA ÜNLÜ OYUNCU SEAN PENN (58) ''KAŞIKÇI CİNAYETİ BELGESELİ'' ÇEKİMLERİ İÇİN İSTANBUL'DA. Geçmişte ABD kaynaklı ''Sean Penn Ajan mı'' başlıklı haberler duyulmuştu. Hakkında bu tür haberler çıkan ünlü bir ismin, henüz çok yeni ve açıklığa kavuşmamış bir olayın belgeselini çekmek için İstanbul'a gelmiş olması enteresan bir gelişme olarak gözümüzden kaçmıyor. Her ne kadar ''Belgesel'' denilip geçilse de, ne tür bir yapım olduğu ve içeriğinin neler barındıracağını hiç kimse bilmiyor. Biz basın mensuplarına bu konuda bir bilgi verilirse herkesi aydınlatabiliriz. Son Dakika, Son Durum, Medya Habercisi, Güncel Olaylar ve anlık haberler bu başlık altında yer alır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com