SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[pınaraktaş][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

AKSİYON SAHNESİNDE İKİ AKTÖR ÖLDÜ

Meksika'da Grupo Televisa'nın yapımcılığını üstlendiği "Sin Miedo a la Verdad" (Gerçekten Korkusuz) dizisinin setinde aksiyon sahnesinde köprüden koşarak geçen iki aktör Jorge Navarro Sanchez ve Luis Gerardo Rivera düşerek hayatını kaybetti. 

Antalya'da modellik yaptığı 1994'de fortuna Medya'nın ''Mavi Gece'' isimli televizyon programını iki bölüm için sunmasına vesile olarak ilk defa ekrana çıkarttığımız dostumuz Aslı Baş, aynı yıl ''Best Model Of Mediterranean Woman'' seçilerek tanınmaya başlamıştı. Sonrasında ''2003 Miss Model of Turkey'' yarışmasında da taç takarak hedefine doğru ilerlemişti. Ünlü model Aslı Baş (32) Muğla Bodrum'da 2000 yılında turizmci Ahmet Bayer'in villasının terasından düşüp, yaşamını yitirmişti. Cinayet şüphesiyle ilgili uzun süren davada bilir kişi heyeti; ''Düşmedi, yüksekten itilerek atılmış'' raporu vermişti. FETÖ'ye kadar uzanan davada karar 10 yıl sonra verilerek ''tüm şüpheliler suçsuz bulundu.'' Karara sosyal medyadan tepkiler geliyor. 

Geçen yıl evinde düşerek kaburgasını kıran şovmen Mehmet Ali Erbil (62), neredeyse 250 güne yakın bir süredir tedavi görüyor. Bu süreçte, hastaneden çıktığına dair gelen haberlerden kısa süre sonra defalarca yeniden yoğun bakıma alınan Erbil, bir kez daha fenalaşarak yoğun bakıma alındı. (Yoğun bakımdan çıktı 16.01.2020) İki beyin damarı tıkalı olan şovmenin ''kaçış sendromu'' adı verilen geçmişten kalan rahatsızlığı da nüksetmiş durumda. Bu hastalık; ''Kılcal damarlarda bulunan sıvı ve bir takım elementlerin hızlı bir şekilde damar dışına doğru difüzyonu ile ani tansiyon düşmesiyle birlikte şoka girilmesi'' olarak tanımlanıyor. 


Al Hadath ve Al Arabiya sunucusu Najwa Kassem (51) Perşembe sabahı Dubai'deki evinde ölü bulunduCanlı yayında darbecilere; ''Yani sizi tek bir Türk topu mu engelliyor'' diyerek verdiği tepkiyle dikkat çeken Lübnanlı sunucu Najwa Kassem, 16 yıldır televizyon spikeriydi. 


2006'da ''En İyi Kadın Spiker'' ve 2011'de ''En Güçlü 100 Kadın'' ödüllerinin sahibiydi. Yılbaşı gecesi (BAE) Dubai'deki evinden son paylaşımını yapan Najwa Qassem'in ölümünde cinayet şüphesi konuşuluyor. 

BeIN Sports spikeri Emre Gönlüşen (41), yaptığı açıklamayla kanser hastalığının nüksettiğini açıkladı. Spor spikeri Emre Gönlüşen için tüm kulüpler, spor camiası ve sporseverlerden yüzlerce destek mesajları geldi. Emre Gönlüşen, 2019 Şubat ayında kanser olduğunu ve 3 aydır kanser tedavisi gördüğünü sosyal medya hesabından takipçilerine duyurmuştu. 

Fenerbahçe TV spikeri Dilay Kemer (31) sosyal medyada; ''Bir süredir ekranda yokum. Hastanede kan verdikten sonra öğrendiğim önemli rahatsızlığım sebebiyle hemen tedaviye başladık. Kazanmak üzere bir savaşa girdim. Umuyorum ki kısa sürede kolaylıkla ve rahatlıkla bunu da yenmeyi başaracağım. Çok fazla detaya ve özele girmek istemiyorum ve aynı anlayışı sizlerden de bekliyorum'' paylaşımında bulundu. Detaya girilmemesini rica ettiği için biz de haberimizde fazla bilgi vermeyecektik ama ilik nakli ve B RH (-) kan ihtiyacı doğduğu için artık bu bilgiyi de vermemiz gerekiyor. Dilay Kemer için ilik bulundu ve kan ihtiyacı günlük olarak devam ediyor. 
http://instagram.com/dilaykemer hesabından iletişime geçebilirsiniz. 

Fransa asıllı İsviçreli Dünyaca ünlü aktör Alain Delon (84) Paris'te tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Alain Delon'un aktör oğlu Anthony Delon (54) ABD'de yaşamaktadır. 

Turabi Çamkıran ''Turbo'' imajıyla ABD MTV'nin The Challenge (Wars of the World) yarışmasında yer alıyor. Survivor Türkiye'nin galibi Turabi, MTV'nin programında yarışmacılar arasında tanıtıldı. Tanıtımda, ''2 kez Survivor galibi Turabi, Turbo ismine uygun biçimde korkunç fiziksel performansa sahip bir MME dövüşcüsü ve dansçı'' olarak tanımlandı. The Challenge formatı, bir kaç farklı alt başlık ile birbirinden farklı versiyonlar ve isimlerle ekrana geliyor. Özetle, Survivor'da izlediğiniz yarışma oyunlarının biraz daha farklı bir konseptle uygulandığı bir yarışma. Katılımcıların seçilme biçimine bakılırsa büyük bir ihtimalle yarışmacılar kadın erkek çiftli olarak mücadele edecek ve gün sonunda aşk meşk olayları ekrana yansıtılacak. Çünkü yarışmacıların büyük bir kısmı ''Aşk Adası, Plajda Aşk, BBG'' gibi dış ülkelerde yayınlanan yarışmalara daha önce katılan ve sansasyonel görüntüleri ekrana yansımış kişiliklerden oluşuyor. Zaten MTV bizim eski bildiğimiz MTV değil. MTV müzik işlerinden televizyon formatlarına yönelmeye başladığı andan itibaren c.nsellik ve ilişkiler odaklı reality dating programları yayınlıyor. Bu yüzden ''The Challenge'' formatında da mutlaka gün sonunda yarışmacılara yaşattığı aşk ortamıyla ses getirmeye çalışılacaktır. Tüm Dünyada reality yarışmalarda fiziksel performans beklerken, c.nsel performansa atıfta bulunulması işin tadını kaçırıyor. Bildiğiniz gibi biz, Dünyanın çeşitli ülkelerinde yayınlanan güce dayalı yarışmaların çekimlerini yapan profesyonel bir ekibiz. Bu tür formatların ana unsurları çok güzel olsa da, yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı keyfini kaçırmaya başladılar. Diğer kötü örneklere benzediği için eleştirdiğimiz MTV Wars of the World yarışmasının kazananı Turabi oldu. 750 Bin Dolar ödül kazandı. 

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu'nun ''2018 Best of Rumeli Ödül Töreni'nde, 2018'in En İyi Modacısı Ivana Sert'' olarak gösterildi. ''Gösterildi'' diyorum çünkü ödül törenlerinde artık herkese plaket veriliyor. Bazen ünlüleri organizasyona bedava getirmek için, bazen birilerini parlatmak ve ''Ödüllü sanatçı'' dedirtmek için, bazen de ''para karşılığı ödül satmak için'' etkinlikler düzenleniyor. Çeşitli ajansların ''A Ödülü 9 Bin TL, B ödülü 7 Bin TL'' gibi teklif dosyaları bize de geliyor. O tür paralı ödülleri kabul etmediğimiz için, Türkiye'de ödül almayan bir tek ben kalmış olabilirim. Hakkımla sporda kazandığım çok madalya kupam var ama medya alanındaki başarılarımız için ''kurdele'' takan bile olmadı 27 yılda :) Neyse, bize sıra gelene kadar, parayı ödeyen ödül sahibi oluyor artık ama aslında o ödül törenlerinin hiç bir marka değeri de yok. Bir promosyoncuya 10-15 heykelcik yaptıran ve geceyi organize edecek bir mekan imkanı bulan herkes ödül töreni düzenliyor. Üniversiteler ve eğitim kurumlarının bile böyle işlere girdiği bu konuyu başka bir başlıkta detaylı anlatacağım. Ivana Sert konusuna dönelim. Ivana bildiğiniz gibi Sırbistanlı. Bunu kendi programında da söylemişti. 2012'de bir tatil fotoğrafında ''çetnik işareti'' yaptığı gerekçesiyle tüm Boşnakların büyük tepkisini almıştı. Her ne kadar o günlerde, ''Ben Müslüman Türküm'' demiş olsa da, kendi televizyon programında Sırp olduğunu belirtmişti. İşte, çetnik işareti olduğu düşünülen o hareket, ''200 Bin Boşnak'ı katleden ırkçı çetnik çetelerinin el işaretidir.'' Bu yüzden de Ivana Sert, ''En iyi modacı'' ödülünü Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu'ndan aldıktan hemen sonra, bir kez daha Boşnakların tepkisini aldı. 

Brezilya Sao Paulo'da SOT Radyo istasyonun canlı yayını sırasında soyguncular baskın yaptı. Sunucu ve konuklara ait, yüzük, saat, bileklik, takılar ve telefonları dahil her şeyi alıp kaçtılar. Hepsinden çok daha pahalı olan teknik cihazlara dokunmadan kaçan soyguncular, internetten (görüntülü) yayın yapan radyonun tüm izleyicileri tarafından da canlı yayında izlenmiş oldu. Soygun anı kameralara böyle yansıdı. https://www.youtube.com/watch?v=tyBXvVS5_Ds 

Elazığ Kanal 23'ün Kazakistanlı sunucusu Yeldana Kaharman (21) evinde ölü bulundu. Ailesi Kazakistan'da yaşayan ve Türkiye'de üniversite öğrencisi olan Kaharman, televizyonda ''Maksat Gezmek'' isimli program yapıyordu. İntihar ettiğinden şüphelenilen sunucunun cansız bedeni otopsi için morga götürüldü. 


Son yıllarda skandallarıyla anılan Almanya haber dergisi Der Spiegel'de büyük bir skandal daha yaşandı. Ödüllü muhabir Claas Relotius (33) yıllardır yaptığı haber ve röportajlarının büyük bölümünün uydurma ve yalan olduğunun ortaya çıkmasıyla istifa etti. Der Spiegel ve Alman medyasının yıldız ismi, Dünya çapında yankı bulan röportajlara imza atmış ve mesleğin en önemli ödüllerini kazanmıştı. Röportaj yaptığını iddia ettiği bir milisin dergiyi arayarak ''buraya gelmedi ve bizimle görüşmedi'' ihbarı üzerine yapılan araştırmada, Claas Relotius'un haberleri Facebook ve Youtube'tan alıntıladığı ve hatta kopyalayarak yaptığı ortaya çıktı. Der Spiegel bundan sonra bir denetim kurulu oluşturacağını duyurdu. 

Miss Turkey Güzelllik Yarışmasını kazandıktan sonra estetikli olduğu ortaya çıkan Şevval Şahin, Türkiye'yi temsil etmek üzere katıldığı Miss World 2018'de ilk 30'a giremedi ve elendi. Elenmesiyle ilgili Türkiye'yi suçlayan Şevval Şahin yeni bir skandala daha imza atmış oldu. ''Türkiye ana akım değil / Bana destek verilmedi / Telefon oyu alamadım'' gibi vurgular yapan Şahin, ''Ülkemizi kültürel anlamda bu kadar öne çıkartan yarışmalarda, halkımızın bakış açısının ve bazı şeylerin değişmesi umuduyla'' diyerek ülkesini eleştirdi. Peki bir eğlence ve gösteri olmaktan öteye gidemeyen güzellik yarışmaları, ülkemizi kültürel anlamda nasıl öne çıkartabilir biz anlamadık! ''Türk kızları çok güzelmiş'' deyince bize ne gibi bir katkısı olur? Dünya alem biliyor ki Venezuela kızları bu tür yarışmaları çok kazanıyor. ''Venezuela kızları güzeldir'' demekten başka o ülkeye ne gibi bir kültürel katkısı var, bilen varsa açıklasın. Bu tür yarışmalara fazla vasıf yüklemeye gerek yok. Gülün eğlenin işte. 


Son Dakika, Son Durum, Medya Habercisi, Güncel Olaylar ve anlık haberler bu başlık altında yer alır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com