SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[pınaraktaş][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

ELAZIĞ'DA 6.8 DEPREM (24.01.2020)

Elazığ'da 6.8 deprem meydana geldi. Sarsıntı çevre illerde hissedildi. Şiddetli deprem, Kuzey Irak, Suriye, Malatya, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Mardin, Erzincan, Tunceli, Diyarbakır'da ve birçok ilde hissedildi. Bir kaç saat evlere girilmemesi konusunda uyarı yapıldı. Can kaybının en az sayıda olması için çalışmalar devam ediyor. 5 bina Elazığ'da, 25 bina Malatya' da yıkıldı. Elazığ'da 13 kişi, Malatya'da 6 kişinin vefat haberi geldi. 922 kişi yaralı ve 38 kişinin enkaz altında olduğu belirtiliyor. 

6.8 depremin ardından merkez üssü Elazığ Sivrice olan 5.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Deprem, Şırnak, Mardin, Diyarbakır'da ve bir çok ilde hissedildi. Elazığ şehrinin televizyon kanalları, Kanal 23, Kanal Fırat, Kanal E, depremle birlikte takdir edilecek yayınlara imza atıyor. Bir şehir kanalı olmanın gereğini yerine getirerek vatandaşları bilgilendiriyor ve gerekli tedbirlerin alınması için telkinlerde bulunuyor. Elazığ'da hava -4 derece. Elazığ ve Malatya'da KYK yurtları, Gençlik Merkezleri ve spor salonları halkın kullanımına açıldı. Bir afet durumunda, bölgedeki telefonlar meşgul edilmemelidir. Acil görüşme yapılma ihtiyacı durumunda ''çok kısa'' iletişim kurulmalıdır. Mülki ve idari amirler de görev başında meşgul edilmemelidir. Araçlarınızı kenara çekin ve arama kurtarma ekiplerine yardımcı olun. İhtiyaç halinde hastanelere ulaşarak kan verin. 

ACİL DURUM TELEFONLARI 
AFAD: 122 

TÜRK KIZILAYI: 168 
Acil Servis (Ambulans): 112 
Yangın: 110 
Alo Trafik: 154 
Polis İmdat: 155 
Jandarma İmdat: 156 
Orman Yangını: 177 
Cenaze Hizmetleri: 188 

İSTANBUL'DA ACİL TOPLANMA ALANLARI 
Abbasağa, Avcılar Denizköşkler Sahil Parkı, Ataşehir’de Mehmet Akif Ersoy Parkı, Beşiktaş’ta Maçka Demokrasi Parkı, Fındıklı, Şair Nedim, Balmumcu, Bebek Aşiyan Parkı, Ulus Parkı, Yıldız Parkları, Başakşehir’de Bahçeşehir Park Gölet, Bakırköy Botanik Parkı, Çekmeköy Doğa Parkı, Eyüp Mostar Parkı ve Rami Kışlası, Fatih Gülhane Parkı, Kadıköy Göztepe, Moda ve Özgürlük Parkları, Kartal Dragos Sahili, Kağıthane Hasbahçe Mesire Alanı, Sarıyer’de Emirgan Parkı, Şişli 75. Yıl Çocuk Parkı, Taksim Gezi Parkı, Üsküdar Millet Parkı, Son Dakika, Son Durum, Felaket Habercisi, Olaylar ve anlık haberler bu başlık altında yer alır. 


Felaketler: 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com