MEDYA HABER
Search

SONY CHANNEL TÜRKİYE'DE YAYINA BAŞLADI


Sony Channel Türkiye 29 Mart 2017'de yayına başladı. İlk izlenim olarak logosu standartlardan çok büyük. Diğer ülkelerdeki Sony kanallarının hepsinde logo çok büyük ve hiç hoş durmuyor. En azından Türkiye için daha küçük kullanılırsa memnun oluruz. Yayın içeriğiyle ilk 15 kanal içinde yer alacağını düşünüyorum. 


Türkiye'de yayın yapan Planet Pembe, Planet Türk, Planet Mutfak, Planet Çocuk logolarıyla yayın yapan 4 kanalın, çoğunluk hissesini Sony Pictures Television (SPT) satıl aldı. Anlaşma şartlarına göre yeni dönemde de Satış Ofisi firması, Planet TV portföyünün reklam satışlarına devam edecek. Kıdemli Başkan Yardımcısı, SPT Networks, CEEEMA Bölge Yöneticisi Lyle Stewart; “Bu büyük bir ortaklık. Türkiye inanılmaz derecede canlı bir pazar. Yatırım için en doğru ortaklığı arıyorduk ve bizler geniş bilgi ve tecrübelerimizi paylaşarak, Planet TV’ye güçlü uluslararası kanal markaları kurarak, portföyünü daha da güçlendirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi. Satış Ofisi ve Planet TV kanallarının Yönetim Kurulu Başkanı Sevin Ergun Sefada ise Planet TV, Türkiye temalı televizyon kanallarına öncülük etti ve serbest kanallar pazarında gerçek bir boşluğu doldurduğunu söyleyerek; “Planet TV kanalları, hem izleyiciler hem reklam verenler arasında mevcut başarıyı yansıtan güçlü bir kimliğe sahip. Sony'nin güçlü marka değeri ve büyük içerik portföyü ile birlikte bu başarıyı daha da büyüteceğimize inanıyoruz” dedi. (Detaylar geldikçe haber güncellenir.) 

Sony Channel Türkiye Frekansı (Planet Pembe Kanalı yerine geçti): 
Frekans: 11558 Pol: V (Dikey) Sembol: 30000 nanomag

Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 2006 Yılında Kurulan fortuna TV Channel, Kadına Özel Erkeklere Güzel içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına medya haberlerini ekleyerek aralıksız devam ediyor.


3 fortunaTV.com Konu: “SONY CHANNEL TÜRKİYE'DE YAYINA BAŞLADI

  1. Adsız17:16

   Sony aldı ama kanallar hala berbat yayın yapıyor, daha fazla tematik kanal gelir diye beklerken eldeki kanallar hem yayın içeriği, hem frekans kalitesi sinyal seviyesi düşük, görüntü kalitesi olarak berbat yayına devam ediyor

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. Şimdilik öyle gidiyor ama yaz sonu yeni yayın döneminde bir atağa geçmeyi planlıyorlardır.

    Sil
  2. Adsız00:49

   Bence Sony Channel'den çok güzel belgesel kanalı olur birde HD olursa süper mesela bu kanalda Japonya tanıtılsın ben izlerim haber maber olmasında ne olursa olsun

   YanıtlaSil

  Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com