SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

KANAL 6'DAN TEK TARAFLI İSTİFA ETTİM

Bu haber ilk defa fortunaTV'de: Türkiye'nin en önemli televizyon markalarından biri olan Kanal 6 için yeniden yayına başlamak üzere hazırlıklar yapılıyordu. Aralık 2021'den beri ''fortuna Zafer'' olarak Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığım Kanal 6'nın yeniden yayına başlaması ve aynı zamanda isim babası olduğum 6 Gen Digital Video İçerik Platformunun açılışı için ''Senin Genlerine Var' diyerek 28 Haziran 2022'ye kadar hazırlıklara devam ettim. Belli aralıklarla gelişmeleri sizlere duyururken, tüm kurulumu ve kreatif içerikleri Fortuna Medya olarak biz yaptık ve bunu bir reklam malzemesi olarak da kullanmayı tercih etmeyerek sadece kendi sayfamız olan burada dile getirdik. Bir çok yerli ve yabancı kanalın kurulumunu yaptığımız için 30 yıllık tecrübemizle en iyi bildiğimiz işi yaparak, Kanal 6 ve 6 Gen için de teknik planlama ve tüm içerikler bizden yana, yarın yayına başlayacak biçimde hazırdı. Ben hazırdım ama asıl hazır olması gerekenler hiç bir konuda sonuca varamadılar. Sonrası ne mi oldu? Artık Kanal 6 ve 6 Gen'in faaliyete geçme ihtimali kalmadı. ''Zafer bir şey söylüyor ve yapıyorsa bir bildiği vardır'' diyerek yazının devamını okuyun lütfen. 

Bilinmesini isterim ki, Kanal 6'nın sahibi ben değilim. Bir televizyon kanalının kuruluş süreci tamamen kanalın sahibine göre olmaktadır. Bazen keyfi, bazen de ticari olarak tarihler belirleyip bize sunarlar ve biz de o takvime göre kanalı kurarız. Yani ''Neden başlamadı'' sorusunun muhatabı ben değilim. Görevde olduğum sürece kurumsal sırları paylaşmam mümkün olmadığı için, tüm tepkilere de tek başıma yine ben muhatap olurken ortada kimse yoktu. ''Kanal benim mi kardeşim, bana niye tepki veriyorsun, git sahibine sor?'' dememek için ''Yayın tarihi belli değil'' dedim ve her fırsatta kanal sahiplerini tepkiler konusunda ve resmi başvuruların yapılması konusunda uyardım ama sonuç alamadım. Mart ayında yayın tarihi verip hiç bir sorun yokmuş gibi sessizliğe büründüklerinde aylar öncesinden kesin kararımı vermiştim ama toparlansınlar diye sabrettim. 

Bir empati yapmanız için bir kaç örnek vereyim, ''Bina bitirilmezse, çalışma ortamı sağlanmazsa, RTÜK dahil başvuruların hiç biri yapılmazsa, teknik cihazlar alınmazsa, masa sandalye bile alınmadıysa, kurumsal resmi hiç bir faaliyet başlamazsa, personel alınmazsa ve dile getirmek istemediğim daha bir çok negatif unsur varsa ne yapabilirim?'' sizlere soruyorum. Ne hikmetse tadilatı 6 ay bitmeyen boş bir binadan nasıl bir yayın beklenir ki! Ortada sadece hazırlattığım web siteler, sosyal medya hesapları ve tanıtım videolarından başka hiç bir şey yok. Aslında bunları hazırlamak da bir Yayın Yönetmeninin değil, kurgu personelinin görevidir ama iş başa düştü diye eksikleri gidermek zorunda kaldım. Hiç bir faaliyet başlamadı ki hangi yayın tarihinden bahsediyoruz! Benden sonra da hiç bir faaliyetleri olmayacağı aşikar. Aylarca bana bir çok mesaj gönderip sordunuz ama cevabı bende değildi. Sanki kanal sahibi benmişim gibi ne olduğunu bilmeden anlamadan bana tepki verenler de olmuştu, umarım şimdi meseleyi anlamışlardır. Tepkinizi doğru adrese verebilirsiniz artık. Tüm olanlara rağmen, ''Belki sıkıntı vardır, sabredeyim, destek olayım'' derken 6 ay geçti ve alakam olmamasına rağmen artık onların alacaklılarının beni araması da benim temiz olan televizyon kariyerime zarar verir duruma geldi. Şahsi olarak herhangi bir mağduriyetim olmasa da düzensiz işlerin içerisinde kesinlikle yer almayacağımı bilirsiniz. Lütfen Kanal 6 ve 6 Gen ile yakın alakalı hiç bir soruyu bana sormayın ve direkt sahiplerine başvurun! Ben sizlere sadece özet geçtim, çok daha fazlasını anlatabilirdim. Bilin ki Kanal 6 ve 6 Gen'in yayına başlama ihtimali yok. 

SON OLARAK: 
Genel Yayın Yönetmeni olarak Kanal 6 ve 6 Gen için herkesin takdiri ve şahitliğiyle ''hemen yayına başlayacak şekilde'' yayın akışı, logo jenerik işleri, yazılımlar, tanıtımlar, programlar, film alımları, bina ve teknik sistem mühendisliği, stüdyo dizaynı ve iş başa düştüğü için çok kapsamlı olarak insan üstü çabamla tüm hazırlıkları ilk günden tamamladım. Hiç kimse, ''şunu yapmadı'' diyemez. Benden öncesi ve sonrası bellidir. Çalışacağım ekibimle her şeye hazırdım. Fakat kurumsal olarak resmi faaliyete geçilmedi ve bina tadilatı gerekçesiyle aylarca çalışma ortamı sağlanmadı. Sabit olarak bir kanalda çalışmayı tercih etmediğimi bilirsiniz. Kanal 6'da görevi üstlenmemin tek sebebi, kurulum aşamasında her şeyle ilgilendiğim için görevin üstüme vazife olarak kalmasıydı. Paraya önem veren biri olmadığım için Kanal 6'da görev aldığım süreçte başka kurumlardan gelen hiç bir teklifi de kabul etmediğimi belirtmeliyim. Görevimi, olması gerekenden fazlasıyla yerine getirdim ve bunun şahidi de iş yaptığım paydaşlarımdır. Hiç bir koltuk makam benim için vazgeçilmez değildir. Resmi faaliyeti olmayan bir yerde kalmayacağımı burada kendi sayfamdan duyuruyor ve kendileriyle herhangi bir iletişime geçme gereği dahi duymadan şu andan itibaren tek taraflı olarak görevimi bırakarak istifa ediyorum. 30 yıldır olduğu gibi, zaten televizyonun her alanında olmaya ve üretmeye devam ediyorum. fortuna TV sahibi, fokstar televizyon kurulumu ve Altın Karma futbolcu temsilcisi olarak kalmayı tercih ediyorum. fortuna ZAFER 


KANAL 6 PROMO 2022 


KANAL 6 VE 6 GEN VIDEO İÇERİK PLATFORMU Bu Senin Genlerinde Var  


6 GEN DIGITAL PROMO 2022 


KANAL 6 TARİHÇESİ 

Ahmet Özal (1992-1998), Korkmaz Yiğit (1995-1998), Hayyam Garipoğlu (1998-2000), Dinç Bilgin (2000), Türker İnanoğlu (2000), TMSF (2000), Mehmet Emin Karamehmet, Turgay Ciner, Murat Vargı (2001), Cem Uzan (2001-2003), Hayyam Garipoğlu (2003), Özal Group (2003-2008), TMSF (2008) 

240 yorum:

 1. KANAL.6..NE.ZAMAN.YAYINDA..OLACAK.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çalışmalar devam ediyor. Henüz bir tarih veremeyiz.

   Sil
  2. Güncelleme: Başta, Haziran ayı olarak tarih verilmişti ama sokağa çıkma yasağı sebebiyle ''Yeni yayın dönemi'' olması açısından 1 Eylül tarihine değiştirilmişti. Şu anda son nokta olacak bir evrak işinin tamamlanması bekleniyor. Biz de bununla alakalı olarak Ankara'da bir araya gelip, detayları konuşacağız. Ondan sonra tarih ve detayları vereceğiz. Biz şu anda Ankara'dayız.

   Sil
  3. Adsız25/11/21

   kanal6tv olarak kanal açılmasın lütfen kanalın adı kanal6 olsun ve eski logolarından biri kullanılırsa dahaçok ilgi çeker ve izlenir

   Sil
  4. Sosyal medya ve kurumsal hesapları daha kolay kullanabilmek için böyle tercih ediliyor. Onlarca 6 ismini kullanan sahte hesap var.

   Sil
 2. Adsız6/12/20

  2017 senesindede ilk 4 kanal içine girmek istiyorlardı sanırım işi baya askıya almışlar. kanalın merkezi neresi olacak ? tesekkurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstanbul merkezinden yayın yapacak. Marka hakları 2017'de alındı. Geçen süreçte net bir tv kanalı kurma girişimleri olmadı. Çünkü ileriye dönük bir yatırımdı. Bu yıldan itibaren Kanal 6'nın tekrar çıkış yapması için hazırlıklara başladılar. Merkez yönetim binası için yer araştırması yapılıyor şu anda.

   Sil
 3. Kanal 6 hakkında bir gelişme var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir üstteki yoruma verdiğimiz cevabı okuyabilirsiniz.

   Sil
 4. ŞUBAT.AYINDA.KANAL.6.YAYINDA.OLACAKMI.SIMDIDEN.TESEKKURLER.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal ile ilgili haberimiz güncellendi. Yeniden inceleyiniz.

   Sil
  2. kana 6 logosu ekranda görünen logomu ve kanal 6 yayını ne za man başlar nisan 2021 yayınd a olurmu

   Sil
  3. İlk marka alınırken bu logo kullanılmış ama farklı çalışmalar yaptık. Yayına çıkarken hepsi değişebilir. Tarih belli değil.

   Sil
 5. Adsız9/2/21

  kanal 6 ile ilgili çalışmalar şu an ne durumda?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 ile ilgili yeni gelişmeleri ekledik. Haberimizi yeniden okuyunuz.

   Sil
  2. Adsız28/5/21

   Kanal 6 için (TV) ibaresi olmayacak mı? Yani "gerçek" Kanal 6 için olacak mı?

   Sil
 6. Kanal 6 ile ilgili gelinen son nokta nedir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz gecikmeler oldu ama sorun yok. Çalışmalar devam ediyor.

   Sil
 7. bir zamanlar teleon ve cine5 gibi kanallar vardı. Acaba onlar ile lgili bir çalışma var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teleON için yok. Cine5 ise TMSF'de ve çok sorunları var. Açılması zor. Bu linkte CINE 5 haberimiz http://www.fortunatv.com/2020/02/cine-5-al-jazeera-turke-satildi-mi.html

   Sil
 8. kanal 6 9 mayıs 2021 bu tarihte yayında olaçak mış mayıs 1 gibi kanal 6 ekranda çok yakında y ayı ndayız geri sayım saniyesini görürüz tanıtı m türkiyenin ulusal kanalı kanal 6 yı

  YanıtlaSil
 9. Adsız30/5/21

  Kanal 6'nın logosu nasıl olacak acaba? Yukarıdaki resimdeki logo mu yoksa farklı bir logo mu olacak?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberimizde kullandığımız Kanal 6 logoları tescilli ve orijinaldir.

   Sil
 10. Adsız31/5/21

  Haber bülteni olacak mı kanal 6'da acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kumandalarda kayıtlı ilk 10 kanal içeriklerini örnek gösterebiliriz. Adı üstünde, Kanal 6.

   Sil
 11. Adsız1/6/21

  Frekans çalışmaları sürüyor mu ya diğer kanallar gibi kapanırsa uydudan düşmeyecek kadar bütçeleri var mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz aylardır Kanal 6'nın lisansını hazırda bekletiyoruz. ''Hadi'' dedikleri anda aynı gün frekansa çıkış yapılır.

   Sil
  2. Yatırımcıların ticari sırlarını açıklamıyoruz. Zaten bütçelerini ve cebindeki parayı biz bilemeyiz. Merak da etmeyiz. Bize ne kadar bütçe gerektiği sorulur ve yayın tarihi verilir. Biz de söyleriz ve kabul edilince sözleşme yapıp kuruluma başlarız. ''Bekle'' derler bekleriz, ''başla'' derler başlarız. Bu tamamen yatırımcının elinde olan bir şey. Yayına başladıktan sonra da kanalı nasıl işletirlerse ona göre sonuç alırlar.

   Sil
 12. Adsız1/6/21

  Ekran yüzleri belli mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim önerdiğimiz çok yakışacak bazı isimler var. Ayrıca kendi plan programlarında olan başka isimler de Kanal 6'da yer bulacak.

   Sil
  2. Kanal 6'nın kendi planında olan isimler ünlü mü bilginiz var mı?

   Sil
  3. O isimleri sormadık ama bizim bir kaç tanınmış ekran yüzü önerimiz oldu.

   Sil
 13. Umarım yayın kalitesi logosu kadar kötü değildir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gördüğümüz anda ilk olarak biz de logo değişimini önemle söyledik. Hatta yeni logo hazırladık ve sunduk. Fakat kırmızı logosu çok eskiden hazırlatılmış ve marka tescili bu haliyle yapıldığı için şimdilik böyle kalıyor. Açıkçası kesinlikle değişmeli.

   Sil
 14. Adsız8/7/21

  Logoda sadece 6 kısmı olsa yeter. Ama siz iyi jenerikler hazırlatırsanız af ettireceğini düşünüyorum çalışmalar hala devam ediyor mu gelinen son nokta nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İş o aşamaya gelirse olabilir. Şimdilik bir gelişme yok.

   Sil
 15. Bu Kanal6 sanırım çok eskiden beri sürekli el değiştiren bir Kanal6 olsa gerek, iş adamlarının bir türlü vazgeçemediği Kanal6, merakla bekliyoruz bakalım ne gibi bir içerikle ilk 6'ya nasıl oynayacaklarını, Acun Ilıca'lı Türkiye de Reytinglerde 1. olmak Dünyanın en zor ülkesi demişti, sanırım bu sözünü bir kez daha teyit etmiş olacak Kanal6, eee ne diyelim şimdiden hayırlı olsun

  YanıtlaSil
 16. Adsız31/7/21

  Gelinen son nokta nedir Eylül'e yetişiyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıkçası biz de beklemedeyiz. Verilen tarihlerin hiç biri olmadı.

   Sil
  2. Adsız3/8/21

   Yine çalışmaları durdurdu mu
   Seyit Doğan?

   Sil
 17. kanal 6 tv test kart yani bilgi ekranı türksat ta ne zaman gelecek frekansı ne zaman belli olacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yayına başlamasına yakın sinyal verilir.

   Sil
 18. Adsız15/8/21

  Çalışmalar nasıl gidiyor bazı sitelerde haberler çıktı bile peki eylül'e yayında olacak mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bize verilen tarihleri sizlere duyuruyoruz ve yeni gelişmelerde haberimiz güncelleniyor.

   Sil
  2. kanal 6 2021 ekim sonunda yayında olacakmış doğrumu

   Sil
 19. Adsız17/8/21

  Kanal 6 bünyesinde çalışmak için nereye basvurabiliriz acaba? Kameraman olarak.

  YanıtlaSil
 20. Adsız22/8/21

  Kanal 6 tv adıyla test yayını yapan internet sitesi kanala mı ait?

  YanıtlaSil
 21. kanal 6 hayırlı olsun yeni heber sütüyoları paylaşılır yakında belki kanal 6 dagru heberler güzel dizile r sahah günaydın haberleri şimdiden hoş geldi efsane tv kanalı kanal 6 hayırlı uğurlu olsun tivibu ve digitü rktede yayınları başlar çoķ yakında

  YanıtlaSil
 22. Merhaba Türksat Facebook sayfasında Kanal6 nın yeni logosu paylaşılmış sizin paylaştığınız logo değil Logo değişti mi? 1 Eylül2021 tarihi geldi. YAYINA başlayacak mı? Kanal6 dan ses seda yok. Yine mi erteleniyor

  YanıtlaSil
 23. Olmadı Eylül'e girdik sanırım ertelenmiş yine

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu hafta yeni gelişmeleri paylaşırız.

   Sil
 24. Adsız1/9/21

  Kanal 6 hayranları baya üzdünüz ama bu gün 1 Eylül hala yayında deyil bu sorun bitmiyormuya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz kanal sahibi ve yöneticileri ne söylüyorsa onu paylaşıyoruz. Bu hafta Ankara'da bir araya geleceğiz ve sonrasında detayları sizlerle paylaşırız.

   Sil
 25. bu gün 1 eylül 2021 kanal 6 uydu yayını başlayacaktı yayını yok

  YanıtlaSil
 26. kanal 6 1 eylülde bu gün gece saat 00:00 da yaýını başlayak ozaman

  YanıtlaSil
 27. Aslında güzel bir tarih rakipler sezona girmeden iyi olurdu yazık ettiler bence en azından tanitim jenerikleri donmeliydi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir kaç gün önce görüştük. Ankara'da evraklarla ilgili son işler tamamlanacak. Biz de Ankara'da bir araya geleceğiz. Sonrasında gelişmeleri aktarırız.

   Sil
 28. Adsız2/9/21

  Ya kardeşim insanları kandırmayın hani kanal 6 1eylülde yayına başlayacak dediniz nerede adam dediği tarih geçti dürüst olun kanal 6 hayranlarını baya üzdünüz bunu bilin ama 6 gözle kanal 6 yolunu bekliyorlardı ses seda yok neden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 yönetimi geçtiğimiz aylarda tüm basına bir bülten göndererek 1 Eylül'de başlayacağını duyurmuştu. İthamda bulunmaya gerek yok. Planlar, tarihler değişebilir ama sonuçta Kanal 6 yayına başlayacak.

   Sil
 29. Adsız5/9/21

  Lütfen kanal 6 net olarak nezaman yayına açır net bir bilgi verinizya.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberi güncelledik. Dikkatli okuyunuz.

   Sil
  2. Adsız10/9/21

   haberi günceledinde ama kanal 6 yok nerde kanal 6 için net bilgi istiyorlar açılımı için

   Sil
  3. Tarih vermediğimize göre, demek ki henüz yeni tarih belli değil.

   Sil
 30. Ne zaman açılacağını bilgi verin kanal 6

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sürekli aynı soruyu soruyorsunuz ve aynı cevabı veriyoruz. Yeni tarih verilince haberi güncelleriz.

   Sil
 31. Kanal 6 yayına başliyacak olsa zaten başlardı mayıs 1 olmadı eylül 1 oda olmadı 2022 kanal sahipleride çok emin deyil sanki tivi 6 diye bir kanal frekans bilgerini yayinlamış adamlar test yayinı yapıyor kanal 6 belirsiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güncellenen haberimizi yeniden gözden geçirin. Kanal 6 evrak işlerinin tamamlanmasını bekliyor.

   Sil
 32. Adsız8/9/21

  eylülde bitiyor ama kanal 6 da ses seda yok net bir bilgiverseniz seviniriz kamal 6 hayranları için insanlar kanal 6 için ner bir bilgi beklemekte açılması için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eylül'ün ilk haftasındayız. Eylül yeni başladı. Yakında yayın tarihi verilecektir.

   Sil
 33. Adsız10/9/21

  yalan olsa hiç verme

  YanıtlaSil
 34. 2017den beri acilcak laf

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6'nın marka hakları 2017'de alındı. O tarihlerden itibaren yayın için bir hazırlık yapılmadı. 2020-21'de hazırlıklar başladı. Son detaylar tamamlanınca Eylül ayı içerisinde yayına geçilecektir.

   Sil
 35. Adsız11/9/21

  neyi güncelediniz sayın fortina biz size diyoruzki kanal 6 neden açılmıyo siz bize diyorsunu haberi günceledik yukarda aynı yazı yukarda biz sizden net bir bilgi istiyoruz kanal 6 sahibiyle ulası milete net bilgi verirseniz çok iyi olur kanal 6 açılsın artıkya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ''Ankara'da bir araya gelip, detayları konuşacağız ve ondan sonra detayları vereceğiz'' diyoruz.

   Sil
 36. Adsız11/9/21

  günceleme diye yazı yok aynı 1 eylülden beri kanal 6

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ''Ankara'da bir araya gelip, detayları konuşacağız ve ondan sonra detayları vereceğiz'' diyoruz.

   Sil
 37. Adsız11/9/21

  tivi 6 diye bir kanal açıldı ama kanal 6 yerini dolduramaz milet kanal 6 istiyor izlemek için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberimizde de belirttiğimiz gibi, gerçek Kanal 6'nın logosu şu anda bizim haberimizde kullandığımız kırmızı olandır. Orijinal logodan ayırt edebilirsiniz.

   Sil
 38. bu gün okudum kanal 6 20 eylülde bu gün tüksat uydu frekansı paylaşılac akmış ve yayını başlacakmış doğrum udur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz bizim yazdıklarımıza itimat edin. Henüz tarih verilmedi.

   Sil
 39. Bazı sosyal medya sitelerinde 20 Eylül de yayında yazıyor hadi bakalım gorecegiz...KANAL 6 TÜRKİYE EKRANI😉😉😉😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O siteler uyduruyor demek ki. Tarih verilse ilk biz duyururuz.

   Sil
 40. Adsız15/9/21

  tivi 6 bi kanal teset yayın da kanal 6mı bu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberimizde de belirttiğimiz gibi, gerçek Kanal 6'nın logosu şu anda bizim haberimizde kullandığımız kırmızı olandır. Orijinal logodan ayırt edebilirsiniz.

   Sil
 41. 20 Eylül çıktı bu sefer de ne zaman vereceksiniz tarihi ya da haberi ne zaman güncelleneceksiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 'Ankara'da bir araya gelip, detayları konuşacağız ve ondan sonra detayları vereceğiz'' diyoruz.

   Sil
 42. Adsız20/9/21

  Haber güncellenmiş gözüküyor ama bir değişiklik göremiyorum bir çok yerde frekans paylaşıldı ama doğrı olduğunu sanmıyorum kanalın bir internet sitesi veya sosyal medya hesabı bile açılmadı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 6 rakamını her kullanan televizyon, bildiğimiz kanal 6 değil. Bizim haberimizde yer alan kırmızı logolu Kanal 6 en eskisi ve orijinali. Televizyon yönetimi, benzer isim kullanan tüm kanalları mahkeme kararı ile kapattıracak. Bu yüzden ilk yayın sinyaline kadar herhangi bir sosyal medya hesabı da açılmadı. Eş zamanlı olarak hepsi başlayacak. Biz fortuna TV olarak Kanal 6 ile sürekli irtibat halindeyiz. Kurumların plan projelerini, mesleki sırlarını açığa vurmadan ''bazı bilgileri'' sizlere sunuyoruz.

   Sil
 43. O tarihi nerede okudunuz bilmiyoruz ama biz henüz bir tarih vermedik.

  YanıtlaSil
 44. Kanal 6 1 eylülde yayındaydı ekim ayı geliyo çıt yok açılmadan kapzndımı acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberi yeniden okuyun. Sorunuzun cevabı içerikte.

   Sil
 45. Kanal 6 internet sitesi nedir fortuna medya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Henüz hiç biri aktif değil. Yayınla eş zamanlı başlayacak.

   Sil
 46. Adsız22/9/21

  Kardeşim siz kendini kandırıyorsunuz kanal 6 açılacak diye kanal 6 hayata açılamaz milleti kandırmayın devlet tarafından kapatıldı kanal 6

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 yayına başladığı zaman tekrar yorum yazın.

   Sil
 47. Adsız22/9/21

  Eylülde biti şimdi ne diyeceksiniz 100yıl sonramı açılacak galiba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 'Ankara'da bir araya gelip, detayları konuşacağız. Ondan sonra tarih ve detayları vereceğiz'' diyoruz.

   Sil
 48. Adsız22/9/21

  Sizinde tarihimizde bitmiyor yazıklar olsun size bi kanalı açmak bu kadarmı zorya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başta, Haziran ayı olarak tarih verilmişti ama sokağa çıkma yasağı sebebiyle ''Yeni yayın dönemi'' olması açısından 1 Eylül tarihine değiştirilmişti. Şu anda son nokta olacak bir evrak işinin tamamlanması bekleniyor. Biz de bununla alakalı olarak Ankara'da bir araya gelip, detayları konuşacağız. Ondan sonra tarih ve detayları vereceğiz. Biz şu anda Ankara'dayız.

   Sil
 49. İ. Örüoba25/9/21

  Vikipedide Kanal 6'nın 1998 yılına kadar olan arşivinin ATV'ye satıldığı yazıyordu. Yeni açılacak olan Kanal 6'nın elinde aynı arşiv bulunuyor mudur acaba? Şu çok tartışılan Hügo'da küfreden çocuk konusunda ve Kaygısızlar dizisinin nette bulunamayan bölümleri gibi bazı diğer konularda bu arşiv zaman zaman gündeme geliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eski arşivle ilgili bir bilgimiz yok.

   Sil
 50. Adsız27/9/21

  Kanal 6 için ankaradasiniz sonuc ne oldu kanal 6 nazaman yanyında olcak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz Kanal 6 için Ankara'da değiliz. Ekim'in ilk haftasına kadar fortunaTV olarak Ankara'da çekimlerimiz var. Kanal 6 da bazı evrak işleri için dün Ankara'ya geldi. Zaten sürekli görüşüyoruz ama bir araya gelip uzun uzun konuştuktan sonra yeni plan projeleri sizlere aktaracağız.

   Sil
 51. Adsız5/10/21

  Hala bu kanal 6 açılmadı neden acaba

  YanıtlaSil
 52. Ses seda yok açılacada benzemiyor dandik bir sürü kanal test yayını yapıyor kanal 6 da çıt yok açılacak olsa açılırdı aslı astarı yok belli ki

  YanıtlaSil
 53. Kumandada ki yeri hala boş,doldurulamadı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 haberimizi güncelledik. Yeniden inceleyin.

   Sil
 54. kanal 6 yı bekliyoruz hasretle yakında belki test yayınına ve prog ram tanıtımı ve frekansı belli olur millet kanal 6 yı hasretle bekliyor lar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 haberimizi güncelledik. Yeniden inceleyin.

   Sil
 55. Adsız7/10/21

  Kusura bakmayın ama kanal 6 yı çok ama çok erteliyoruz açılması için ne gibi evraklar kalmıştı 2017 beri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evrak uzmanı mısınız? Kurumların ''evrak'' vb sırlarını açığa vurmuyoruz. Bilinmesi gerekenleri yazımızı güncelleyerek duyuruyoruz. Kasıtlı sorular sormayın.

   Sil
 56. Adsız9/10/21

  Sizce normalmı kanal6 nın açılmaması baya zaman kaybı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 haberimizi güncelledik. Yeniden inceleyin.

   Sil
 57. Adsız9/10/21

  6 rakamı kanal 6 için boş bırakmışım açılana kadar bekliyoruz

  YanıtlaSil
 58. Ekim ayı geldi gidiyor kanal 6'dan ses seda yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 haberimizi güncelledik. Yeniden inceleyin.

   Sil
 59. Adsız6/11/21

  Kanal 6 'nın kardeş kanalinınismi ne

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İsmi çoktan belirlendi ama yayına başlarken açıklayacağız.

   Sil
 60. 2021 bitti bitecek ses seda yok kanal6 dan burda yazılanlarda asılsız sanırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tür yorumları onaylamıyoruz ama benzer tarzda yazanlara cevap olsun. 28 yıldır en ufak asılsız bir haberimiz olmadı. Yazı içeriklerini ve güncellemeleri okumadan yorum yazdığınız için aynı şeyi tekrar edip duruyorsunuz. Kanal 6 kuruluyor olmasa neden bu kadar detaylı bir haber yapalım ki. Bugün dahil hergün Kanal 6 yönetimiyle toplantılar ve çalışmalar yapıyoruz. Binanın iç dizaynı eş zamanlı olarak yapılıyor ama siz halen aynı şeyi söylüyorsunuz.

   Sil
 61. Adsız15/11/21

  Gelinen son nokta nedir ne zaman başlayacak son gelişmeler nelerdir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tadilatlar başladı. Biz de bir yandan programlarla ilgili toplantılara devam ediyoruz. Teslim tarihi Aralık ilk hafta görünüyor. Hemen dijital kanalın yayını, ardından da Kanal 6 başlayacak.

   Sil
  2. Adsız22/11/21

   Size kolay gelsin şüphem yok iyi olacağından (logo hariç)

   Sil
  3. Teşekkürler. Kırmızı logo tasarımı önceden bir yere yaptırılmış ve tescil ettirilmiş olduğu için değişmesi mümkün değil. Biz sadece biraz parlattık makyajladık.

   Sil
 62. Kanal 6 yabancı dizi yayınlayacak mı yoksa diğer ulusal kanallar gibi kötü yerli diziler ve programlar mı yayınlayacak birde izleyici isteklerine özem verecek mi yoksa kafasına buyruk şeyler mi yayınlayacak rakipleri gibi? Bu konuda bilgi verme yetkiniz varsa lütfen yanıt verin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç bir kanal, izleyici isteklerine göre yayın yapmaz. İçeriği sunar, beğenilirse devam eder, beğenilmezse yenisi gelir. Kötü dediğiniz diziler de izleyicilerin beğenisine göre ekranlarda yer buluyor. Ana kanalların rakibi olmakla birlikte daha dinamik ve genç görünümlü bir Kanal 6 olması planlanıyor.

   Sil
  2. Demek istediğim tam olarak öyle değil dediğiniz şeyler doğru benim sorduğum şey kanal açıldığında dizi isteğinde bulunsam mail yada telefon üzerinden, kanal 6 yönetimi istekleri değerlendirir mi? Tabi tek kişinin isteğiyle olacak şey değil ama bir çok kişinin istekte bulunmasıyla tutar mı diye deneme maksatlı bir dizi bile yayınlamaz mı? Diğer kanallar sözde izleyici görüşlerini değerlendirmek için izleyici temsilcisi departmanı var ama hepsi bir gösteriş olduğunu gördüm toplu halde arkadaşlarımla dizi isteğinde bulunduk defalarca tüm ulusal kanallara ama o kadar kanalın arasından biri bile yayınlamadı istekleri önemsemiyorlar kanal 6'da diğer kanallar gibi istekleri değerlendirmeyecek mi yada değerlendirecek mi?

   Sil
  3. Merhaba, ben bir soru sormuştum son yorumumda yanıtınızı bekliyorum ne zamandır, yetkinizi aşmayacaksa sorduğum şeyleri lütfen yanıtlar mısınız? Kanal kendisine bir program içeriği seçti onun dışına çıkmayacak mı yoksa izleyicinin görüşlerini değerlendirip izleyici memnuniyeti odaklı mı yayın yapacak? Demek istediğim her isteği yerine getirmesi değil, yoğun istek üzerine yada azda olsa izleyici isteği gelse de deneme maksatlı tutar mı diye dizi yayınlar mı?

   Sil
 63. KANAL 6 VİKİKLEDİ GÜNCELLEMİŞ KANAL 6 TV ARALIK 2021 AYININ İLK HAFTAS TASINDA AÇILALAKMIŞ BU GÜN OKUDUM DOĞRUMUDUR

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vikipedia vb bilgileri bizim web sitemizden alarak güncelliyor ama kendilerine göre kaynağı olmayan tarihler de veriyorlar. Siz bizi takip edin. En doğru bilgileri veriyoruz.

   Sil
 64. KANAL6 EKRANDA BİLGİ EKRANI ÇIKMADI UYDU YAYININA BİR HAFTA KALDI ARALI K İLK HAFTASI YAYINI İÇİN SABIRSIZL IKLA BEKLİYORUZ TÜRKİYENİN TV KANAL I KANAL6 YI

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Henüz yayın tarihi vermedik. Uyduya bir hafta kaldığını da nereden çıkarıyorsunuz. Şu anda binada tadilatlar yeni başladı.

   Sil
  2. Yoruma cevap olarak teslim tarihi Aralık ilk hafta görünüyor yazmışsınız. Dijital kanalı mı kastettiniz?

   Sil
  3. Evet. Önce dijital kanal yayına başlayacak. Binanın içindeki tadilat ona göre yapılıyor.

   Sil
 65. Adsız22/11/21

  Bu logo ile başarılı olması biraz zor bu kadar süreç bekliyorlar yorumları okuduğum kadarıyla siz yeni bir logo tasarlayıp sunmuştunuz bu süre zarfında ona tescil edebilirlerdi neden yapmadılar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçen hafta toplantıda logo konusunu yeniden gündeme getirdik. Hatta Kanal 6'nın ilk logosu da kullanılabilir ama kırmızı yeni logo ile tüm başvurular ve resmi evraklar tamamlandığı için şimdilik değişmeyecek. Ekran tasarımı kaliteli olduktan sonra yeni logoya da alışılır.

   Sil
  2. Adsız25/11/21

   Bakın güncellediğiniz fotoğraftaki logo tarzı daha iyi göze hitap ediyor (https://1.bp.blogspot.com/-MvM6BQVIeSA/YZz7l77wbkI/AAAAAAAAjnY/DAbAh9rzhecmMqUUMmghoDNUY3Y2R_KFACLcBGAsYHQ/s1280/Kanal62021fortunaZafer.jpg) fakat kanal (6) tv şimdi olmasa bile ileride mutlaka değişmeli peki jenerik ve kimlik grafikleri çalışmaları başladı mı?

   Sil
  3. Söylediğimiz gibi, logo parlayınca göz de alışır. Nasıl duracağı konusunda fikir versin diye geçici olarak biz hazırladık son halini. Çok sonraları değişmesi gerekirse yapılır tekrar. Binada tadilatlar sürüyor. Aralık ilk 1-2 haftaya bitmesini bekliyoruz. Binaya yerleşince ekran tasarımına başlarız.

   Sil
 66. Adsız1/12/21

  Bu kana 6 baya zaman kaybı yaşa dı son açılma durumu ne inşalah büyük erteleme olmaz 1 hafta içinde açılır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberimizi ve güncellemeleri dikkatli okumuyorsunuz. Kanal 6'nın önce dijital ikinci kanalı yayına başlayacak. Ardından da Kanal 6 başlayacak. Binadaki tadilatların bitmesini bekliyoruz.

   Sil
 67. KANAL 6 TV EKRANDA BİLGİ EKRANI UYDU FREKANSI TANITIMI OLACAK Mİ? YOKSA HEMEN YAYINI BAŞLAYACAK MI? KISA BİR SÜRE KALDI SİZİN DEDİĞİNİZ E GÖRE KANAL6 YENİ YILDAN İTİBAREN YAYINDA OLACAKMIŞ KANAL 6 EKRANDA PROGRAM TANITIMLARI OLMADI NEZAMAN İL SİNYAL VERİLİR

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Binadaki tadilatların bitmesini bekliyoruz. Planlandığı gibi devam ediyor ve yeni yıla kadar direkt yayın için çalışıyoruz. Dijital Kanalı yayına başlatınca, hemen ardından kısa sürede Kanal 6 başlayacak.

   Sil
 68. Yepyeni kaliteli logo şart avrupa tarzında yeni stüdyoları bekliyoruz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu anda logo değişmez. İlerleyen yıllarda belki olabilir. Bu logo tescilli. En kısa sürede yayına geçmek için kaliteli bir iş çıkarmak için çalışılıyor. Yayına başladıktan sonra başka stüdyolar da olacak.

   Sil
 69. Adsız8/12/21

  Yeni logo ses kalitesi ve avrupa tarzında yeni stüdyoları bekliyoruz yüksek çözünürlük hd yayın olsun acele etmeden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki bu işler aceleye gelmez. İzleyiciler sabırsızlanıyor diye yarım yamalak yayına çıkılmaz. Bu yüzden en kısa sürede yayına geçmek için kaliteli bir iş çıkarmak için çalışılıyor. Yayına başladıktan sonra başka stüdyolar da olacak.

   Sil
 70. kendi kanalına özel dizi çekecekler mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün ilk defa açıkladık ama anlaştığımız yapımcılar Kanal 6 için çoktan dizi ve içeriklerin çekimlerine başladı.

   Sil
 71. Adsız10/12/21

  Vay bu kadar beklemiyordum dizi çekimleri başlamış hayırlı olsun bu sefer kesin geliyor galiba. Emeklerinize sağlık umarım uzun soluklu bir yayın olur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neredeyse 2 ay oldu içerik çalışmaları başlamıştı ama hemen duyursak herkes bir sürü soracaktı. Hangi dizi, kimler oynuyor vs. sorular biraz beklesin istiyoruz. Adım adım ilerliyoruz.

   Sil
 72. Adsız10/12/21

  Stüdyo görüntüleri için sabırsızlanıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3B çizimler elimizde ama dekor bitince paylaşacağız. Tadilatlar bitmedi henüz.

   Sil
  2. Adsız11/12/21

   Ne zaman bitecek planlara göre?

   Sil
  3. Gün veremeyiz. Bir an önce bitmesi için çalışıyoruz.

   Sil
 73. Adsız12/12/21

  Biz kanal 6 adına hayranız logosu sadece 6 içinde bir göz 1994 logosu harikaydı göz kamaştrıyordu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk logosunu kullanmakla ilgili de konuştuk ama en başta kırmızı tasarım tescil edildiği için şimdi böyle kalacak.

   Sil
 74. Adsız12/12/21

  Kanal 6 neden sosyal medya hesabı açmak için yayını bekliyor ki, şimdiden açıp daha fazla kitleye ulaşmaları onlar adına daha faydalı olmaz mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslına bu konuyu da konuştuk ama çok fazla benzer isimli sahte hesap olduğu için şu anda bekleyelim ve yayına çıkarken sahteleri mahkeme kararıyla kapattıralım diye karar verdik.

   Sil
 75. Adsız12/12/21

  Dijital kanalın ismi belli mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet belli ve kimliği çoktan hazırladık. Şimdilik ismi gizli tutuyoruz.

   Sil
 76. Maşallah devlet sırrı olsa aciklanirdi😄

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İsim şu anda tescil sürecinde olduğu için açıklamıyoruz. Açıklayınca bir sürü sahte hesap açılıyor. Pek komik bir şey değil.

   Sil
  2. Olmayan şeyin neyini aciklayacaksiniz

   Sil
  3. Şüpheye gerek yok. Gerçekleri görünce üzülürsünüz. Haberi güncelledik. Bir göz atın.

   Sil
 77. Adsız16/12/21

  Gen6'yı dijital platform yapmak günümüzü düşündüğümüzde mantıklı bir fikir olmust

  YanıtlaSil
 78. Adsız18/12/21

  Hiç bir isim kanalı kanal 6 gibi güzel olamaz ama eski logosu muazamdı sadece 6 içinde bir göz vardı harikaydı o logo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günümüzün modern televizyonculuk anlayışına uygun bir Kanal 6 olacak.

   Sil
 79. Adsız19/12/21

  Ana Haber'i sunacak isim belli mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belirlediğimiz isimler var ama binamızın bitmesini bekliyoruz görüşmeler için.

   Sil
 80. Başka bir Domain yok mu be? knl6 biraz basit kalmış

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. KNL6 kısaltmasını yaptıysak mutlaka bir bildiğimiz vardır. Her şeyi düşünüyoruz. Bekleyin görün.

   Sil
 81. Adsız20/12/21

  Bence Kanal6 ve 6gen sosyal medya hesapları birbirinden ayrılsın bu benim fikrim tabi. Ayrıca başka bir domain şart knl6 nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 ve 6 Gen Digital sosyal medya hesapları zaten birbirinden ayrı. Knl6com ve 6GenTV uzantılarıyla bulabilirsiniz. KNL6 kısaltmasını yaptıysak mutlaka bir bildiğimiz vardır. Her şeyi düşünüyoruz. Bekleyin görün.

   Sil
 82. Merhaba kanal 6 tv ne zaman basliyor yayina

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 yayın tarihini zamanı geldiğinde kendi resmi hesabından paylaşacağız. Bu yüzden artık bize tarih sormayınız. Bilinmesi gereken her şeyi, haberimizi güncelleyerek duyuruyoruz.

   Sil
 83. Adsız21/12/21

  Sosyal medya hesaplarını siz mi yönetiyorsunuz? Birden fazla admin alacak mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Binamıza yerleştikten bir süre sonra personelle ilgili duyuru yapacağız.

   Sil
 84. Bir kanalın en önemli olan vitrini logosudur logo ekranda muazzam durmalıdır logo da değişikliğe gidilsin.cnbc e logosu tavsiyedir.Ses ve görüntü kalitesi fulll HD olsun şimdiden iyi çalışmalar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Defalarca anlattığımız gibi, şu anda logo değişemez. İlerleyen yıllarda belki olabilir. Bu logo tescilli. ''Hadi değiştir'' diyerek logo değiştirilmez. Şu anda logonun değişmesi demek bütün işleri 6 ay sonraya bırakmak anlamına gelir. Artık logo konusu gündemde değil.

   Sil
 85. Adsız23/12/21

  Bina tadilatı ne zaman bitecek?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 27 Aralık Pazartesi binaya yerleşmeye başlayacağız ve dekor kurulumuna geçiyoruz.

   Sil
  2. Adsız25/12/21

   Peki binadan görüntüleri paylaşır mısınız?

   Sil
  3. Haberimizde kullandığımız fotoğraflar ve bina Kanal 6'ya ait. Daha fazla detay paylaşmıyoruz. Tadilatı mı takip edeceksiniz? Herkes çok güzel çalışıyor merak etmeyin.

   Sil
  4. Adsız29/12/21

   Ya hayır bitince stüdyosu vs. falan nasıl olmuş diye. Elbette tadilatı takip etmem, siz varsınız güveniyorum zaten 😀 Yanlış Anlasılmaya neden oldum hakkınızı helal ediniz

   Sil
 86. Adsız25/12/21

  Ya bu kanal TMSF'nin elinde değil miydi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2017 yılından beri tüm hakları Seyit Doğan'a ait Şatıroğlu Holding'te.

   Sil
 87. Adsız27/12/21

  Rica etsem eski türk dizileri bizimkiler mahallenin muhtarları ve eski yabancı dizileri x files fringe gibi dizileri yayınlarımisiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıl 2022 artık 30 yıl önceki yapımların yayınlanmasını beklemeyin. Modern ve çok yeni içerikler olacak.

   Sil
 88. Avrupa tarzında dekorlar ve stüdyolar bekliyoruz kaliteli yayın akışı olsun ki reytinglerde ilk 10 da yer alsın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beklenenden farklı bir Kanal 6 için çalışıyoruz.

   Sil
 89. Merhaba uydudan test yayını ne zaman başlıyor

  YanıtlaSil
 90. Adsız29/12/21

  Slm Yıl başı kanal 6 yayını açılacakmi açılsa çok iyi olur

  YanıtlaSil
 91. Ocak ayı girdiye artık şubatta acilacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tv olarak kullanılmamış olan bir binayı sıfırdan dönüştürmek basit bir iş değil. Göreve geldiğimiz yaklaşık 1-1.5 aydır gece gündüz çalışıyoruz. Binadaki işler bitmeden hiç bir şey başlayamaz. Binanın büyük bölümü hazır olunca önce 6 Gen Digital başlayacak ve ardından stüdyoların tamamlanmasıyla Kanal 6 için yayın tarihi belirleyeceğiz. Henüz bir tarih vermediğimize göre, sormanın da bir anlamı yok. Zamanı gelince net bilgiyi veririz.

   Sil
 92. Kanal 6 logosu ve knl6 internet sitesinin ismi çok basit kaliteli yayıncılık için çok zor görünüyor logo değişikliği 6 ay sürüyormuş siz kanalı açın logo başvuruyu yapın hemen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeş bizi yorma, bir zahmet atla git sen başvur.

   Sil

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com